اخبار هواشناسی؛ آسمان کهگیلویه و بویراحمد تا پنجم فروردین صاف و بی باران است

اخبار هواشناسی؛ آسمان کهگیلویه و بویراحمد تا پنجم فروردین صاف و بی باران است         به گزارش پایگاه خبری جوانان کهگیلویه و بویراحمد”ولی بهره‌مند بر اساس پیش بینی مدل‌های هواشناسی افزود: آسمان استان از روز امروز سوم فروردین ماه صاف تا قسمتی ابری، همراه با وزش باد و افزایش دما پیش بینی

کد خبر : 6774
تاریخ انتشار : پنجشنبه 3 فروردین 1402 - 18:31
اخبار هواشناسی؛

آسمان کهگیلویه و بویراحمد تا پنجم فروردین صاف و بی باران است

 

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری جوانان کهگیلویه و بویراحمدولی بهره‌مند بر اساس پیش بینی مدل‌های هواشناسی افزود: آسمان استان از روز امروز سوم فروردین ماه صاف تا قسمتی ابری، همراه با وزش باد و افزایش دما پیش بینی می‌شود.

وی افزود: شرایط جوی در روز‌های چهارم و پنجم فروردین ماه نیز پایدار خواهد بود.
کارشناس هواشناسی استان گفت: همچنین بر اساس پیش بینی ده روزه، در تاریخ‌های ۶، ۷ و ۸ فروردین ماه شاهد آسمانی ابری با بارش باران و در روز‌های ۹، ۱٠ و ۱۱ فرودین ماه آسمانی صاف تا قسمتی ابری را در کهگیلویه و بویراحمد خواهیم داشت.

سازمان هواشناسی از تداوم فعالیت سامانه بارشی در نوار شرقی کشور خبر داد و اعلام کرد: سامانه بارشی جدید یکشنبه آینده وارد کشور می‌شود.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز سامانه بارشی در شرق و بخش‌هایی از شمال شرق و  جنوب شرق فعال است و به‌تدریج از اواخر وقت از کشور خارج می‌شود.

بعدازظهر جمعه در بخش‌هایی از شمال غرب و شنبه آینده در ارتفاعات و دامنه‌های البرز غربی و زاگرس شمالی افزایش ابر و بارش‌های پراکنده پیش‌بینی می‌شود و در سایر مناطق کشور جو پایداری حاکم است.

یکشنبه آینده با ورود سامانه بارشی جدید از غرب کشور در مناطق غرب، شمال غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی،‌ ارتفاعات و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی در استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش باران، گاهی همراه با رگبار و رعدوبرق و در مناطق مستعد ریزش تگرگ، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

دوشنبه گستره بارش‌ها علاوه بر نیمه غربی بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور را در بر می‌گیرد.

شایان ذکر است؛امروز در نیمه شرقی، مرکز، جنوب و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و یکشنبه در جنوب غرب افزایش سرعت باد و در مناطق مستعد گردوخاک و کاهش دید افقی انتظار می‌رود. پنجشنبه در مناطق شرق و شمال شرق کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود. خلیج فارس و دریای عمان تا روز جمعه مواج است.

توصیف سامانه: تشدید فعالیت سامانه بارشی
زمان شروع: پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
زمان پایان: پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
نوع مخاطره: رگبار و رعدوبرق، بارش تگرگ، وزش باد شدید موقت، در نقاط مرتفع و سردسیر بارش برف و کولاک برف
منطقه اثر:
پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۳: خراسان رضوی، خراسان جنوبی.
اثر مخاطره: لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید، اختلال در ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، آب‌گرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، طغیان رودخانه‌ها، در نواحی کوهستانی کولاک برف، صاعقه، رانش زمین و ریزش سنگ در نواحی کوهستانی، خسارت به سازه‌های موقت و خسارت به صنعت کشاورزی.
توصیه: هنگام سفر با خودرو همراه داشتن تجهیزات لازم و سوخت کافی، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از فعالیت‌های کوه‌نوردی، خودداری از چرای دام و عدم تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها در نواحی سردسیر و آمادگی برای برف‌روبی توسط دستگاه‌های مربوطه.
توصیف سامانه: وزش باد نسبتاً شدید حداکثر سرعت ۴۰ نات
زمان پایان: ظهر جمعه ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۳:افزایش سرعت باد تا ۳۰ نات و ارتفاع امواج تا ۱.۵ متر در خلیج فارس (استان بوشهر و هرمزگان)، تا ۲ متر در تنگه هرمز و تا ۳ متر در دریای عمان.
جمعه ۱۴۰۲/۰۱/۰۴:افزایش سرعت باد تا ۳۰ نات و ارتفاع امواج تا ۱.۵ متر در خلیج فارس (استان بوشهر و هرمزگان) و تا ۲ متر در تنگه هرمز و دریای عمان.
منطقه اثر:
پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۳: منطقه ساحلی و دور از ساحل خلیج فارس، در استان‌های بوشهر و هرمزگان و تنگه هرمز و منطقه ساحلی و دور از ساحل دریای عمان، در استانهای هرمزگان و سیستان و بلوچستان.
جمعه ۱۴۰۲/۰۱/۰۴: منطقه ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان، در خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان.
اثر مخاطره: آسیب به شناورهای سبک و نیمه‌سنگین، صیادی و تفریحی، آسیب به تورهای صیادی و قفس‌های پرورش ماهی، آسیب به تأسیسات ساحلی، اختلال در ترددهای دریایی
توصیه: ممنوعیت از عملیات تفریحی، به‌ویژه غواصی و شنا، ممنوعیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه‌سنگین و قایق‌های صیادی، مسافربری و تفریحی، تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هرگونه خسارت، جمع‌آوری تورهای صیادی و محدودیت در فعالیت‌های دریایی در سواحل و دور از سواحل، آمادگی دستگاه‌های امدادرسان در مناطق دریایی به‌ویژه تنگه هرمز.
توصیف سامانه: نفوذ توده هوای نسبتاً سرد
زمان پایان: پیش‌ازظهر پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
نوع مخاطره: کاهش ۳ تا ۵ درجه دما و احتمال آسیب به شکوفه و جوانه‌های درختان
منطقه اثر:
پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۳: گلستان، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد.
اثر مخاطره: آسیب به شکوفه و جوانه‌های درختان
توصیه: تأمین سوخت و سرویس وسایل حرارتی و کنترل دما و رطوبت در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها با توجه به کاهش دما، ایجاد پوشش به‌روی نهال‌های جوان و درختان آسیب‌پذیر (پلاستیک سیاه، گونی، پلی‌اتیلن و نایلون)، تخلیه سیستم‌های آبیاری تحت فشار با توجه به پایین بودن دما، روشن کردن آتش و ایجاد مه‌دود در باغات (در ساعات نزدیک به صبح و بامداد) و استفاده از جیره غذایی پرانرژی برای دام و طیور.
توصیف سامانه: وزش باد نسبتاً شدید غربی، افزایش ارتفاع موج در سواحل حداکثر تا ۲.۵ متر و در فراسواحل حداکثر تا ۳.۵ متر
زمان پایان: صبح پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
نوع مخاطره: افزایش سرعت وزش باد، بیشینه سرعت وزش باد در مناطق نزدیک ساحل تا ۲۸ نات و در فراساحل حدود ۳۶ نات، بیشینه ارتفاع امواج در مناطق نزدیک ساحل تا ۲.۵ متر و در فراساحل تا ۳.۵ متر.
منطقه اثر: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های مازندران و گلستان.
اثر مخاطره: غرق شدن شناگران، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌های صیادی، خسارت به شناورهای سبک، صیادی، تفریحی، نیمه‌سنگین، اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه‌ها و آسیب به تأسیسات دریایی در سواحل و فراسواحل.
توصیه: ممنوعیت در عملیات تفریحی، به‌ویژه غواصی و شنا، ممنوعیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه‌سنگین و قایق‌های صیادی و تفریحی، تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هر گونه خسارت، جمع‌آوری تورهای صیادی و محدودیت در فعالیت‌های دریایی در سواحل و دور از سواحل.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://javanankohgiluyehboyerahmad.ir/