استاندار کهگیلویه وبویراحمد: ۱۴۰۳ سال تحول در پروژه های استان است

استاندار کهگیلویه وبویراحمد: ۱۴۰۳ سال تحول در پروژه های استان است استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۱۴۰۳ سال جهش و تحول در طرح های اقتصادی و عمرانی استان است.   به گزارش دفتر رسانه و پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی جوانان کهگیلویه و بویراحمد“سیدعلی احمدزاده با اشاره به اینکه حقیقتا دولت سیزدهم میراث‌دار کارهای انجام

کد خبر : 23920
تاریخ انتشار : سه شنبه 21 فروردین 1403 - 9:00

 

به گزارش دفتر رسانه و پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی جوانان کهگیلویه و بویراحمدسیدعلی احمدزاده با اشاره به اینکه حقیقتا دولت سیزدهم میراث‌دار کارهای انجام نشده گذشته است، گفت: جمعیت عشایری استان ۱۲ هزار خانوار با جمعیت ۷۲ هزار نفر است و جاده‌های عشایری در زمان بارندگی‌ها آسیب‌پذیر و عشایر با مشکلاتی جدی مواجه می‌شوند.

 

ضرورت توجه به مناطق دور افتاده استان کهگیلویه و بویراحمد 

 

استاندار توجه به مناطق دور افتاده را مورد تاکید قرار داد و افزود: قبل از دولت سیزدهم بسیاری از جاده‌های آنتنی یک کیلومتری در روستاهای دارای ۲۰ خانوار و ۵۰ خانوار مورد توجه قرار نگرفته بودند.

 

وی بیان کرد: در یکی از مناطق محروم و دورافتاده استان دیدن صحنه‌هایی از فقر، محرومیت و مشکلات مردم مرا رنجاند.

 

ما میراث‌دار اقدامات صورت نگرفته گذشته هستیم

 

استاندار اظهار داشت بعد عده ای انتقاد کردند که چرا من تا این حد نگران و ناراحت شدم و همین ها کسانی بودند که در گذشته باید برای این مناطق محروم کارهایی انجام می‌دادند ولی ندادند و ما میراث‌دار اقدامات صورت نگرفته گذشته هستیم.

 

احمدزاده با بیان اینکه دولت با حجم زیادی در جاده‌های پرحادثه استان کار انجام می‌دهد، گفت: پل روستای شهید طیب بر روی رودخانه مارون احداث و به بهره‌برداری رسید.

 

وی ادامه داد که مردم برای عبور از رودسمه در دیشموک تلفات جانی می دادند که بر روی این رودخانه پل احداث کردیم و به زودی افتتاح می‌شود.

 

احداث و بهره برداری پل های رودخانه‌های استان 

 

استاندار عنوان کرد بر روی رودخانه خراسان پل در حال احداث است که امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

 

احمدزاده یادآور شد در منطقه بیدانجیر پشته زیلایی چرام پل بر روی رودخانه در حال احداث است و به زودی تکمیل می‌شود و در منطقه موگر شهرستان لنده هفت نفر جان خود را از دست دادند و به دره وحشت نام‌گذاری شده بود که پل وحدت در این منطقه در حال احداث است.

 

وی اظهار داشت که امسال از مشکلاتی در مناطقی مردم از گرگر استفاده می کردند و انگشتان دست آنها قطع می‌شد یا در عبور از رودخانه جان خود را از دست می‌دادند عبور خواهیم کرد.

 

احمدزاده ادامه داد دیگر این صحنه های تلخ را برای همیشه جمع می کنیم این کارها را دولت‌های گذشته می‌توانستند انجام دهند بخشی از ناترازی پیشرفت در استان ما ناشی از گذشته است اگر در گذشته حتی برخی از این کارها انجام می‌شد، امروز این حجم مشکلات را نداشتیم.

 

اختصاص ۱۲ هزار میلیارد تومان در سفر دوم دولت به استان برای حوزه زیرساخت ها 

 

استاندار عنوان کرد در دولت سیزدهم یک مرحله هفت هزار میلیارد تومان و در سفر دور دوم ۱۳ هزار میلیارد تومان تنها برای حوزه زیرساخت این استان اختصاص داده شد.

 

وی گفت: این میزان اعتبار برای رفع زیرساخت‌های راه و آب است و جدای از طرح‌های گازرسانی و سدسازی است در کدام دولت‌ها سراغ دارید این میزان اعتبار داده شده است.

 

احمدزاده گفت که امسال این اعتبارات به استان تزریق می شود.

 

استاندار یادآور شد که بسیج و سپاه سال گذشته از محل اعتبارات محرومیت زدایی به ۹۱ روستا آبرسانی کردند.

 

گازرسانی ،احداث و ساخت مدرسه در دولت سیزدهم 

 

وی افزود: سال گذشته طرح گازرسانی تنگ تامرادی کلنگ‌زنی شد و در مدت چند ماه ۶ روستا گازرسانی شدند، مدرسه داشتیم از گذشته که ۱۳ سال به بهره برداری نرسیده بود اما مشابه همان مدرسه در دولت سیزدهم طی مدت ۶ ماه ساخته و به بهره‌برداری رسید.

 

استاندار بیان کرد: اینکه میراث دار این هستیم که در گذشته کم کار شده واقعیتی است که قابل انکار نیست.

 

احمدزاده خاطرنشان کرد: در گذشته در حوادث جاده‌ای تلفات زیادی داشتیم با اینکه حجم ترددها افزایش یافت اما چندین نقطه حادثه خیز در مناطق مختلف استان از جمله تونل گل زردی و محور یاسوج به اصفهان را اصلاح و حوادث را کاهش دادیم.

 

وی گفت: فقط ۴۷ کیلومتر نیوجرسی در استان کار شده  تا تصادفات رو در رو کاهش یابد در حالی که در گذشته می شد این اقدامات را انجام داد.

 

دهه فجر و هفته دولت سال گذشته طرح های زیاد و متعددی افتتاح شد

 

استاندار عنوان کرد: اراده دولت این است که وضع استان در زیرساخت ها تغییر کند و شاهد بودیم که سال گذشته طرح های زیاد و متعددی در حوزه های مختلف عمرانی، اقتصادی، بهداشت ودرمان، فرهنگی، گردشگری و خدمات در دهه فجر و هفته دولت افتتاح شدند.

 

احمدزاده یادآور شد: همچنین چندین برابر طرح های افتتاح شده با درصدهای مختلف پیشرفت فیزیکی در دست اجرا داریم.

 

وی ابراز داشت: پتروپالایشگاه گچساران آغاز اجرای آن در این دولت بود و در مرحله پایانی برای شروع کار هستیم و چهار هزار شغل با این طرح ایجاد می شود.

 

با حضور وزیر نفت مینی پالایشگاه دهدشت کلنگ زنی می شود

 

احمدزاده افزود: پتروشیمی دهدشت کار پیشرفت فیزیکی آن سرعت گرفته است و همه مراحل مینی پالایشگاه دهدشت نیز خاتمه یافته و سرمایه گذار پای کاری برای طرح انتخاب شده است که در این ماه یا ماه بعدی با حضور وزیر نفت کلنگ زنی می شود.

 

وی یادآور شد: کار پتروشیمی چرام را به شدت پیگیر هستیم و در تلاشیم امسال کلنگ زنی شود.

 

سد تنگ سرخ امسال آبگیری می شود 

 

استاندار گفت که تلاش می کنیم تا سد تنگ سرخ امسال آبگیری شود و سد آبریز کلنگ زنی و وارد مدار اجرا شود و تاکید داریم که وزیر نیرو اجازه کلنگ زنی بدهد.

 

به گفته وی، گاز مختار یکی از کارهای بزرگ این دولت بود که ناترازی گاز کشور را جبران می کند و دنبال هفت حلقه چاه منطقه شوره شبلیز هستیم البته استعداد منطقه از نظر مخازن شناسایی نشده است ولی برآوردها بیانگر این است که مناطق دنا، مارگون و بویراحمد هم جز شهرهای نفت خیز خواهند بود.

 

احمدزاده گفت: هلدینگ خلیج فارس را متقاعد کردیم امسال در چرام سرمایه گذاری کند و در حوزه پتروشیمی دنبال زنجبره تولید هستیم.

 

به گفته استاندار که تیم اقتصادی گیاهان دارویی ما در سطح کشور مطرح بوده و در حال توسعه گیاهان دارویی هستیم.

 

سرمایه گذاری در حوزه گیاهان دارویی و اشتغال زایی 

 

وی تصریح کرد: سرمایه گذاری در حوزه گیاهان دارویی می تواند بخش زیادی از بیکاری جوانان ما را برطرف سازد به همین منظور در سال جاری اقداماتی در این خصوص صورت می گیرد.

 

توسعه حوزه گردشگری در مناطق سردسیری

 

احمدزاده گفت در حوزه گردشگری برنامه داریم و شهرک گردشگری در نزدیکی سد چم شیر و شهرک گلخانه‌ای در گچساران و باشت احداث و حوزه گردشگری در مناطق سردسیری هم توسعه خواهند یافت.

 

وی افزود: در گذشته به دلیل نبود سردخانه محصولات باغی مردم از بین می رفت و یا به قیمت ناچیز در اختیار واسطه گران قرار می گرفت و با به سایر استان ها ارسال می شد اما سردخانه های زیادی احداث کردیم و در کنار آنها کارخانه شهدناب راه اندازی شد تا سیب باغداران خریداری شود.

 

به گفته استاندار در حوزه مرغ وارد کننده هستیم اما اقداماتی در این حوزه در حال انجام است که علاوه بر تامین نیاز مرغ استان به سایر استان ها نیز مرغ را صادر می کنیم  و در این راستا چندین مزرعه پرورش مرغ و کشتارگاه در دست ساخت داریم تا از این وابستگی شدید و نداری ها عبور کنیم.

 

احمدزاده تصریح کرد: کارخانه خوراک آبزیان در حال ساخت است و در همین خصوص باز سرمایه گذارانی برای اقدامات بیشتر اعلام آمادگی کرده اند.

 

کاهش نرخ بیکاری 

 

استاندار یادآور شد: نرخ بیکاری در ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم ۱۱.۲ بود که به زیر هفت درصد کاهش یافت و با اقداماتی که در دست داریم و طرح های اشتغالزایی که احداث خواهیم کرد نرخ بیکاری استان کمتر خواهد شد.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://javanankohgiluyehboyerahmad.ir/