استاندار کهگیلویه و بویراحمد از بی‌مهری به اجرای کامل قانون جامع ایثارگران ابراز گلایه کرد و گفت: قانون جامع ایثارگران در استان اجرا نشده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از بی‌مهری به اجرای کامل قانون جامع ایثارگران ابراز گلایه کرد و گفت: قانون جامع ایثارگران در استان اجرا نشده است.     به گزارش پایگاه خبری جوانان کهگیلویه و بویراحمد“سیدعلی احمدزاده در جلسه شورای ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: نیازهای جامعه ایثارگران استان شامل اشتغال، مسکن، ساماندهی گلزار شهدا

کد خبر : 3722
تاریخ انتشار : چهارشنبه 16 شهریور 1401 - 13:27
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از بی‌مهری به اجرای کامل قانون جامع ایثارگران ابراز گلایه کرد و گفت: قانون جامع ایثارگران در استان اجرا نشده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از بی‌مهری به اجرای کامل قانون جامع ایثارگران ابراز گلایه کرد و گفت: قانون جامع ایثارگران در استان اجرا نشده است.

 

 

به گزارش پایگاه خبری جوانان کهگیلویه و بویراحمدسیدعلی احمدزاده در جلسه شورای ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: نیازهای جامعه ایثارگران استان شامل اشتغال، مسکن، ساماندهی گلزار شهدا و تمثال شهدا را با جدیت مورد بررسی و پیگیری قرار خواهیم داد.

 

 

 

وی عنوان کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی بخش دولتی، عمومی و خصوصی برای پیشبرد امور و اجرای قانون جامع ایثارگران پای کار بیایند و صد درصد به آن تمکین کنند.

 

 

 

احمدزاده ابراز کرد: اجحاف، کم توجهی و بی اعتنایی که در گذشته به حقوق جامعه ایثارگران به خصوص در جذب فرزندان ایثارگر در استان شده باید جبران کرد.

 

 

 

وی با بیان اینکه، قانون جامع ایثارگران در استان اجرا نشده و یا با روال نادرستی اجرا شده است، ادامه داد: ۸۳ درصد اشتغال و جذب شده ها از رزمئدگان است که سهمیه پنج درصد اشتغال را داشته اند و از طرفی ۱۷ درصد اشتغال و جذب شده ها ایثارگران است که سهمیه ۲۵ درصد به بالا را داشته اند.

 

 

 

احمدزاده تصریح کرد: تعداد ۲۷۶ فرزند شهید و ۱۰۷ فرزند جانباز ۷۵ درصد جانبازی در استان بیکارند و متقاضی شغل هستند و این مسئله در حالی است که طبق قانون برنامه ششم باید تا پایان امسال همه اینها جذب می شدند.

 

 

 

وی بیان کرد: در جایی از خانواده رزمنده ای تا چهار نفر جذب شده اند اما خانواده ای ایثارگر هم می باشد که چهار فرزند بیکار دارد و یک نفر از آنها جذب نشده است.

 

 

 

 

 

 

به گفته استاندار کهگیلویه وبویراحمد، هستند خانواده های رزمنده ای که با پایین ترین مدت رزمندگی و درصد ایثارگری اما فرزندان آنها به کار گرفته شده است و هستند خانواده هایی با چندین سال و درصد بالای جانبازی از فرزندان آنها جذب نشده است.

 

 

 

احمدزاده با بیان اینکه برنامه ریزی، ملاک و معیارهای لازم برای جذب فرزندان ایثارگر و رزمندگان در استان با شیوه جدید تعیین شده است، تاکید کرد: اولویت بندی برای اشتغال فرزندان خانواده های ایثارگران و فرزندان آنها و همینطوی رزمند گان در دستور کار قرار گرفته است.

 

 

 

وی با بیان اینکه در جلساتی که در این خصوص داشته‌ایم ابعاد مختلف موضوع بررسی شده و طرحی نوع ارائه شده است، تاکید کرد: همه دستگاه های اجرایی در جذب نیرو تحت هر عنوانی رسمی یا پیمانی با آزمون، قراردادی و یا شرکتی باید قانون جامع ایثارگران فرزندان ایثارگر و جانبازان ۷۵ درصد را که کف سهمیه ۲۵ درصد است را کاملا رعایت کنند.

 

 

 

احمدزاده با بیان اینکه، براساس قانون جامعه ایثارگران و رزمندگان برنامه ها و مناسب سازی خوبی برای ایثارگران در سطح استان صورت گرفته است، عنوان کرد: همه دست به دست هم داده ایم تا مشکلات را برطرف سازیم.

 

 

 

وی تاکید کرد: در جذب فرزندان ایثارگران و رزمندگان هیچ تفاوتی بین کارمندان در استانداری و یا هر اداره دیگری و افراد غیرکارمند در نقاط دورافتاده و یا نزدیک نخواهد بود و اولویت، معیار و ملاک هایی است که مشخص و تعیین شده است.

 

 

 

احمدزاده به همه مدیران دستگاه‌های اجرایی، فرهنگی و اقتصادی استان و همچنین مشاورین امور ایثارگران در دستگاه های اجرایی تاکید کرد تا با مناسب سازی و بسترسازی لازم مطالبات جامعه ایثارگران را به نحو شایسته و مطلوب رعایت و پیگیری کنند.

 

 

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: دستگاه‌های نظارتی، اداره کل بازرسی استان، اداره اطلاعات و حفاظت سپاه و اطلاعات استان نظارت کامل بر عملکرد دستگاه های اجرایی استان برای رعایت قانون جامع ایثارگران دارد.

 

 

 

احمدزاده با بیان اینکه ۴۱ هزار و ۲۴۰ نفر ایثارگر و رزمنده در استان داریم، اعلام کرد: پنج هزار و ۶۲۶ نفر جامعه ایثارگر شامل فرزندان شهید، جانباز، آزاده ، خواهر و برادر شهید در استان بیکارند.

 

 

 

وی در خصوص ساماندهی گلزار شهدا تاکید کرد و اظهار داشت: ۵۳۰ گلزار مطهر شهیدا در استان داریم که برخی تک مزاری هستند که ۴۸۱ گلزار ساماندهی شده است.

 

 

 

احمدزاده بیان کرد: ۱۵ گلزار شهید در این استان داریم که حتی جاده برای حضور در آن گلزار را ندارند.

 

 

 

وی خاطرنشان کرد: گلزار شهید داریم که به دلیل نداشتن جاده و صعب العبور بودن مادر شهید بعد از چندین سال از طریق بالگرد توسط سپاه توانست فقط از بالای گلزار، مزار شهید خود را ببیند.

 

 

 

احمدزاده بیان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی به خصوص راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، دستگاه های خدمات رسان، اب، برق ، گاز و شهرداری ها، بخشداری ها، دهداری ها و خود خانواده های معزز شهدا نسبت به ساماندهی گلزار شهدا، برای احداث جاده و یادمان شهدا همکاری جدی با بنیاد شهید و امور ایثارگران استان داشته باشند.

 

 

 

استاندار کهگیلویه وبویراحمد ابراز داشت: امسال حدود ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی گلزار شهدا در نظر گرفته شده است.

 

 

 

احمدزاده به بازسازی تابلوهای تمثال شهدا در ورودها و سطح شهر در استان تاکید کرد و اظهار داشت: برای این منظور ۵۰۰ میلیون تومان اختصاص می دهیم.

 

 

 

وی تاکید کرد: هر چه سریعتر در این خصوص کار شروع شود و چنانچه اعتباری بیشتر لازم باشد برای آن تدبیر لازم صورت خواهد گرفت.

 

 

 

استاندار به مسئله تامین مسکن ایثارگران تاکید کرد و گفت: در این خصوص در طرح نهضت ملی مسکن که پنج درصد سهمیه گذاشته شده است تدابیر لازم اتخاذ خواهد شد.

 

 

 

وی تصریح کرد: چهار هزار و ۷۲۳ نفر از جامعه ایثارگر در استان متقاضی مسکن، تعداد ۲ هزار و ۳۸۸ نفر از شرایط مسکن استفاده کرده اند و ۸۰۰ نفر دیگر اعتبار دریافت کرده اند و برای مابقی آنها چاره اندیشی خواهد شد.

 

 

 

استاندار کهگیلویه وبویراحمد به پیگیری بیمارستان برای جانبازان اشاره کرد و گفت: در دور دوم سفر رئیس جمهور به استان این مسئله پیگیری خواهد شد.

 

 

 

احمدزاده خدمت رسانی به خانواده های معزز شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان را یک تکلیف و رسالتی بزرگ بر دوش همه دانست و تاکید کرد: مدیران دستگاه های اجرایی بدون هیچ منتی باید پاسخگوی خانواده های معظم ایثارگران باشند و برای ارائه خدمات دریغ نکنند.

 

 

 

وی بیان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران بیش از پیش در پی رفع مشکلات جامعه ایثارگران باشد و برای رفع مشکلات در استان و در سطح ملی با جدیت پیگیر امور باشد و هرجایی و در هر زمینه ای لازم باشد ما همراه و همپای شما خواهیم بود.

 

 

 

احمدزاده به برگزاری مکرر جلسات برای پیگیری مشکلات جامعه ایثارگر استان تاکید کرد و گفت: بعد از اربعین حسینی جلسه بعدی برای پیگیری مطالبات جامعه ایثارگران برگزار شود.

 

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://javanankohgiluyehboyerahmad.ir/