استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزایش بودجه امسال را نتیجه همگرایی، وفاق و وحدت همه دستگاه اجرایی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی دانست.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزایش بودجه امسال را نتیجه همگرایی، وفاق و وحدت همه دستگاه اجرایی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی دانست به گزارش پایگاه خبری جوانان کهگیلویه و بویراحمد: استاندار در جلسه شورای برنامه ریزی با اشاره به اینکه از وحدت درون استانی متضرر نمی‌شویم به پیگیری‌های همه جانبه و بی‌امان برای افزایش و

کد خبر : 1723
تاریخ انتشار : پنجشنبه 9 تیر 1401 - 16:36
استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزایش بودجه امسال را نتیجه همگرایی، وفاق و وحدت همه دستگاه اجرایی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی دانست.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزایش بودجه امسال را نتیجه همگرایی، وفاق و وحدت همه دستگاه اجرایی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی دانست

به گزارش پایگاه خبری جوانان کهگیلویه و بویراحمد: استاندار در جلسه شورای برنامه ریزی با اشاره به اینکه از وحدت درون استانی متضرر نمی‌شویم به پیگیری‌های همه جانبه و بی‌امان برای افزایش و جذب اعتبارات استان خبر داد و گفت: افزایش بودجه امسال استان کهگیلویه و بویراحمد نتیجه همگرایی، وفاق و وحدت مدیران و مسئولان دستگاه اجرایی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که با پیگیری‌ها و مطالبه‌گری توانستند بودجه مناسب برای حوزه‌های مختلف کسب کنند.

 

 

رفع مشکلات آب در استان با توجه به افزایش اعتبارات

 
احمدزاده به افزایش اعتبارات آبرسانی اشاره کرد و افزود: اعتبارات آبرسانی روستایی از محل محرومیت‌زدایی ۲۱۰ میلیارد تومان بود و این اعتبارات به ۹۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

وی همچنین بیان کرد: مدیران موظف هستند قانون بودجه ۱۴۰۱ را مطالعه و وظیفه قانونی خود را برای جذب اعتبارات ملی و استانی انجام دهند.

 

 

 

استاندار؛ برای مبارزه با آفت جنگل‌های ها هیچ کوتاهی نشده 

 

 

احمدزاده همچنین به اختصاص ۲۰ میلیارد تومان برای مبارزه با آفت جنگل‌های بلوط اشاره کرد و گفت: بیش از ۵۰ هکتار از جنگل‌های استان درگیر این آفت هستند و تاکنون برای مبارزه با آفات درختان بلوط هیچ کوتاهی صورت نگرفته است.

وی همچنین به مشکلات شهرداری‌ها اشاره کرد و یادآور شد: دستگاه‌ها مطالبات شهرداری‌ها را باید پرداخت کنند، زیرا شهرداری‌ها با کمبود شدید اعتبار روبرو هستند در غیر این صورت شهرداری‌ها حساب دستگاه‌های اجرایی را مسدود کنند.

 

 

ایجاد ۱۳ هزار شغل در کهگیلویه و بویراحمد

 

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم‌چنین به ایجاد بیش از ۱۳هزار شغل در سال جاری اشاره کرد و گفت: باید با دعوت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی و خصوصاً همه مردم بتوانیم در سال ۱۴۰۱ به این میزان شغل دست پیدا کنیم.

 

 

 

 

 

با توجه به کاستی ها در استان باید اعتبارات جذب شود

 
نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی هم گفت: با توجه به شرایط و وضعیت استان و همه کاستی‌ها و کمبود‌ها صحیح نیست که یک ریال از بودجه استان برگشت بخورد.

 

 

 

روشنفکر نماینده بویراحمد، دنا و مارگون افزود: باید افرادی مامور شوند که تا پایان فرصت باقی مانده این اعتبارات را جذب کنند.

 

 

 

وی با اشاره به اجرای طرح ها در مناطق مختلف استان گفت: دستگاه‌ها باید برای اجرای طرح ها موقعیت جغرافیایی مناطق سردسیری و گرمسیری را مد نظر قرار دهند.

 

 

 

روشنفکر یادآور شد: طرح ها در فصل‌های گرم سال ابتدا باید در مناطق سردسیری به اتمام برسد و سپس در مناطق گرمسیری کار شود.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی به اولویت قرار دادن بعضی طرح ها اشاره کرد و گفت: هرچند در سال گذشته اعتبارات ویژه مناطق محرومیت‌زدایی داشتیم، دستگاه‌ها باید با توجه به حذف این اعتبار به طرح‌های آبرسانی با وجود تنش‌های آبی که در استان وجود دارد توجه ویژه‌ای داشته باشند.

روشنفکر با بیان اینکه برای شهرستان دنا ۳۰۰ میلیارد تومان در موضوع زلزله در کمیسیون تلفیق بودجه تصویب شده بیان کرد: اگر همه این اعتبار جذب شود همه طرح ها تکمیل خواهد شد.

 

 

 

وی همچنین به مشکلات شهر یاسوج اشاره کرد و گفت: شهر یاسوج با ۱۸۵ هزار جمعیت نیمی از جمعیت استان را در خود جای داده که بیشتر این جمعیت مهاجر هستند.

 

 

روشنفکر یادآورشد: اعتبارات استانی جوابگوی معضلات شهر یاسوج نیست و باید اعتبارات ملی برای رفع مشکلات یاسوج جذب شود.

 

 

افزایش ۲۸ درصدی اعتبارات استان در سال ۱۴۰۱

 

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهکیلویه و بویراحمد هم گفت: بودجه استان در سال جاری هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان است که این بودجه در سال ۱۴۰۰، یک هزار و میلیارد تومان بود.

شهابی نسب افزود: اعتبارات استان در ابتدای سال ۱۴۰۱ نسبت به ابتدای ۱۴۰۰ حدود ۲۸ درصد رشد داشته است و این اعتبارات در طول سال هم قابل افزایش است.

وی همچنین با بیان اینکه اعتبارات طبق قانون بین فصول مختلف تقسیم می‌شود ادامه داد: ۲۲ درصد این اعتبارات در فصل حمل و نقل جاده‌ها ۲۲ درصد در حوزه منابع آب و آبرسانی، ۲۸ درصد توسعه خدمات شهری و روستایی و بقیه بین حوزه‌های فرهنگ، هنر، دین و مذهب، رسانه ها، حوزه کشاورزی و حوزه آموزش و پرورش تقسیم می‌شود.

 

 

 

توزیع ۹۵۶ میلیارد تومان اعتبار بین ۹ شهرستان 

 

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به توزیع اعتبارات در بین شهرستان‌های استان اشاره کرد و افزود: ۹۵۶ میلیارد تومان بین ۹ شهرستان استان توزیع شده است.

 

 

 

شهابی نسب بیان کرد: منابع شاخص خاصی دارند که ۲۹ درصد در شهرستان بویراحمد، ۱۹ و نیم درصد در شهرستان کهگیلویه، ۱۵ درصد در شهرستان گچساران، هفت و شش دهم درصد در شهرستان دنا و ۵ درصد در شهرستان مارگون و بقیه مناطق تقسیم شده است.

 

وی همچنین اضافه کرد: بر اساس ۴ هزار شاخص از جمله وسعت، سرانه ورزشی، آموزشی و تعداد روستا‌های بدون آسفالت، اعتبارات توزیع می‌شود.

 

 

 

توجه ویژه به آفت جنگل‌های بلوط

 

 

نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه گفت: آفت جنگل‌های بلوط در مناطق گرمسیری استان را باید جدی گرفت و برای آن چاره اندیشی کرد.

 

 

انتقاد نماینده مجلس به نامتوازن بودن اعتبارات

 

 

حسینی همچنین به نامتوازن بودن بودجه استان انتقاد کرد و افزود: با توجه به افزایش رشد بودجه استان، در بعضی حوزه‌های شهرستان‌های گچساران و باشت اعتبارات تخصیص داده شده از میزان لازم کمتر بوده است.

حسینی اضافه کرد: آیا کم شدن بودجه این شهرستان‌ها به موجب اعتبارات نفت است که مدیران برنامه ریزی از متوازن حرف می‌زنند؟ و این قابل پذیرش نیست.
وی همچنین اضافه کرد: در بعضی حوزه‌ها سهم اعتبارات گچساران بیشتر می‌شود که باید در تخصیص بودجه عدالت رعایت شود.

 

اعتبارات تخصیصی امسال با هیچ دوره‌ای قابل مقایسه نیست

 

 

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی هم در چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت: اعتبارات سال‌های گذشته با سال جاری مقایسه کنید؛ افزایش اعتبارات با هیچ دوره‌ای قابل مقایسه نیست و از تلاش استاندار و معاون آن تقدیر و تشکر می‌کنیم.

 

حجت الاسلام موحد افزود: امسال اعتبارات برخی از طرح ها مانند آبرسانی به چهار شهر، آبرسانی به حومه غربی دهدشت و آبرسانی به بهمئی افزایش چشمگیری داشته است.

 

 

 

 

وی همچنین به طرح برداشت آب از ایدنک اشاره کرد و یادآورشد: این طرح با گذشت ۱۴ سال از زمان کلنگ زنی تنها ۲۳ درصد پیشرفت داشته که با اعتبار جدید پیشرفت قابل توجهی خواهد کرد.

 

 

وی اضافه کرد: هم اکنون هیچ مدیری نمی‌تواند از نداشتن اعتبار صحبت کند و اعتبارات امسال با هیچ دوره‌ای قابل مقایسه نیست.

 

 

 

مدیران مطالبه گر باشند؛

 

 

 

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه بهمنی چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی همچنین اضافه کرد: مدیران باید مطالبه گر باشند و هر مدیری در حوزه خود باید حقوق مردم را از وزارتخانه‌های مربوطه مطالبه کند.

حجت الاسلام موحد افزود: موضوع برگشت اعتبارات در رسانه‌ها قابل هضم نیست و مدیران باید به صورت جهادی کار کنند و در فرصت باقی مانده این اعتبارات را جذب کنند و اگر مدیران در این موضوع کوتاهی کردند باید برخورد شود.

 

 

چالش بزرگ استان اشتغال است

 

 

وی همچنین به موضوع اشتغال اشاره کرد و گفت: یکی از چالش‌های بزرگ در استان مشکل اشتغال است که باید بتوانیم با اجرای چند طرح بزرگ این مشکل را به حداقل برسانیم.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://javanankohgiluyehboyerahmad.ir/