بازرس کل استان خبر داد ممنوع بودن اشتغال اعضای هیئت علمی در دستگاه‌ها/صدور کیفر خواست ۴۳ مدیر و کارمند دولت کهگیلویه و بویراحمد

بازرس کل استان خبر داد؛ ممنوع بودن اشتغال اعضای هیئت علمی در دستگاه‌ها/صدور کیفر خواست ۴۳ مدیر و کارمند دولت کهگیلویه و بویراحمد     بازرس کل استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در سال گذشته ۴۳ مدیر و کارمند دولت به محکمه کیفری و ۹۶ مدیر و کارمند دولت نیز به هیئت تخلفات اداری

کد خبر : 10097
تاریخ انتشار : پنجشنبه 1 تیر 1402 - 17:26

بازرس کل استان خبر داد؛

ممنوع بودن اشتغال اعضای هیئت علمی در دستگاه‌ها/صدور کیفر خواست ۴۳ مدیر و کارمند دولت کهگیلویه و بویراحمد

 

 

بازرس کل استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در سال گذشته ۴۳ مدیر و کارمند دولت به محکمه کیفری و ۹۶ مدیر و کارمند دولت نیز به هیئت تخلفات اداری معرفی شدند. همچنین طی امسال نیز ۶ مدیر و کارمند دولت کیفری شده و ۲۳ نفر هم به هیئت تخلفات اداری معرفی شدند

 

 

زمینه نحوه معرفی متقاضیان مشاغل خانگی که متولی آن اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوده از پرداخت بیش از ۴۰ میلیارد تومان به افراد فاقد شرایط جلوگیری کرده ایم. دو نفر از مدیران مرتبط با این کار تخلف آنها احراز شد و اخیرا هیئت تخلفات اداری برای یک نفر تنزل مقام به مدت پنج سال صادر کرده و برای نفر دیگر نیز محرومیت از انتصاب در پست‌های حساس مدیریتی به مدت پنج سال صادر شد و البته پرونده کیفری این موضوع در دادسرا در حال بررسی است.

 

بازرس کل استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اخیرا برای ۱۱ مدیر این استان که عمدتا با یک کمیسیون تصمیم گیر استان است در زمینه واگذاری اراضی شهری به ارزش ۸۰ میلیارد تومان به ارزش امروز کیفرخواست صادر شد. در این پرونده بزرگ، مهم و حساس، در شهر یاسوج به افراد فاقد صلاحیت و حقوق عامه مردم زیر سوال رفت.

 

صالحی با اشاره به بخشنامه ای فساد زا در حوزه عملیات ملی نفت ایران افزود: این موضوع را بازرسی کل استان پیدا کرد و تقاضای ابطال این بخشنامه را به دیوان عدالت اداری داده این که از سوی دیوان عدالت اداری پنجم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ این بخشنامه باطل شد و گلوگاه فساد و مشکلات پیمانکاری با ابطال این بخشنامه برطرف شد.

 

وی ادامه داد: به موجب رای وحدت رویه دیوان عدالت اداری اشتغال تمام وقت اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در دستگاه‌های دولتی مشمول قانون رسیدگی به تخلفات اداری، ممنوع است.

 

بازرس کل استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در سال گذشته از استخدام و بکارگیری ۴۷۰ نفر نیروی غیرقانونی و بدون آزمون و در سه ماهه امسال نیز از ۴۶ نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد جلوگیری شده است.

 

صالحی عنوان کرد: همچنین در سال ۱۴۰۰ نیز از بکارگیری و استخدام ۵۲۰ نفر نیروی غیرقانونی و بدون آزمون جلوگیری کرده ایم.

 

وی اظهار کرد: امیدواریم به روزی برسیم که استخدام فله ای و بکارگیری نیروی غیرقانونی و بدون آزمون در استان کهگیلویه و بویراحمد صفر شود.

 

بازرس کل استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در سال گذشته ۱۴۰۰میلیارد تومان مناقصه و مزایده مشکل دار ادارات و سازمانهای دولتی استان کهگیلویه و بویراحمد لغو شده است و همچنین طی سه ماهه امسال نیز ۳۴ مناقصه و مزایده به مبلغ ۴۱۱ میلیارد تومان لغو شد.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

javanankb.ir