تاکید پلیس بر جمع‌آوری سلاح‌های غیرمجاز/ برخورد با استفاده غیرمجاز از اسلحه‌های مجوزدار

تاکید پلیس بر جمع‌آوری سلاح‌های غیرمجاز/ برخورد با استفاده غیرمجاز از اسلحه‌های مجوزدار         جانشین فرمانده فراجا بر ضرورت جمع آوری سلاح‌های غیرمجاز و برخورد با استفاد غیرمجاز از سلاح مجاز تاکید کرد.   به گزارش ساسان عزیزی روزنامه نگار سیاسی و اجتماعی“ سردار قاسم رضایی در حاشیه بازدید از فرماندهی انتظامی شهرستان

کد خبر : 7751
تاریخ انتشار : سه شنبه 12 اردیبهشت 1402 - 12:01
تاکید پلیس بر جمع‌آوری سلاح‌های غیرمجاز/ برخورد با استفاده غیرمجاز از اسلحه‌های مجوزدار

تاکید پلیس بر جمع‌آوری سلاح‌های غیرمجاز/

برخورد با استفاده غیرمجاز از اسلحه‌های مجوزدار

 

 

 

 

جانشین فرمانده فراجا بر ضرورت جمع آوری سلاح‌های غیرمجاز و برخورد با استفاد غیرمجاز از سلاح مجاز تاکید کرد.

 

به گزارش ساسان عزیزی روزنامه نگار سیاسی و اجتماعی سردار قاسم رضایی در حاشیه بازدید از فرماندهی انتظامی شهرستان شادگان در استان خوزستان گفت: در راستای اظهارات مردم شریف استان خوزستان و به ویژه شهرستان شادگان در سفر رئیس جمهور مبنی بر این که مردم دغدغه آرامش دارند و بعضاً ناهنجاری‌هایی همانند تیراندازی‌های بی‌مورد انجام می‌شود که باعث نگرانی خانواده‌ها شده، طرح‌ها و اقداماتی را همکاران انتظامی استان بر اساس تدابیر قبلی در این شهرستان انجام دادند.

 

 

وی افزود: امروز ما در کنار مسئولان با بزرگان طایفه‌ها و عشایر شهرستان، جلسه‌ای خواهیم داشت و باید با همکاری همدیگر نسبت به امنیت و آرامشی که نیاز مردم است اقداماتی را انجام دهیم. امروز در فرماندهی انتظامی شهرستان شادگان، بخشی از کشفیات سلاح‌های غیرمجاز که باعث ایجاد ناراحتی و ناهنجاری بین مردم شده بود به نمایش گذاشته شد. آنچه که مهم است داشتن سلاح غیرمجاز و اقداماتی نظیر خرید، فروش، حمل و نگهداری آن جرم است و تیراندازی در مراسم عروسی و عزا؛ فرهنگ و آداب و رسوم نیست بلکه یک بدعت غیرقانونی است.

 

 

رضایی ادامه داد: حتی دارندگان مجوز حمل سلاح حق تیراندازی در مراسم عروسی و عزا و … را ندارند و این جرم یکی از بسترهای ناراحتی و نارضایتی مردم است.

 

 

وی با تاکید بر اینکه پلیس نسبت به جمع آوری سلاح غیرمجاز به عنوان یک کار قانونی مصمم است، گفت:‌ آنچه که خیلی مهم است همکاری خود مردم و بزرگان این منطقه با کارکنان فراجاست که باید نسبت به جمع آوری سلاح‌های غیرمجاز و استفاده صحیح از مجوزهای سلاح به خوبی پیگیری شود.

 

 

جانشین فرمانده فراجا افزود: آمار و اخبار نشان دهنده این است که در تیراندازی‌های مراسم عروسی، عزا و … کودک یا زنی زخمی یا فوت کرده و خانواده‌ای عزادار شده و کینه و کدورت از همین جا ریشه دوانده که باید بسترهای این‌ موضوعات را مدیریت و اصلاح کنیم. در خصوص مهمات شکارهای مجاز نیز باید در حد شکار، مهمات مجاز تامین شود.

 

 

رضایی در خصوص سرقت نیز اظهارکرد: سرقت یکی از دغدغه های جدی مردم است و کشفیات اموال مسروقه بلافاصله باید رصد شوند و صاحب اصلی شناسایی و اموال مسترد شود. اگر سارق برای بار اول سرقت کند باید مجازات‌ها بازدارنده باشند تا تکرار نکند و درس عبرت گیرد. مواردی است که باعث ناراحتی مردم می‌شوند از قبیل تیراندازی، سرقت و موضوعات مختلف دنبال خواهند شد.

 

 

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور ادامه داد: یکی دیگر از مواردی که به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار دارد دستگیری مجرمان فراری مراجع قضائی است که کل مجموعه فرمانده انتظامی استان و شهرستان‌ها بسیج می‌شوند و مسئولان دستگاه قضائی همراهی خواهند کرد.

 

 

وی با تاکید بر اینکه مسائلی که باعث ناراحتی مردم می شوند خط قرمز پلیس است، گفت:‌ ما به مردم عزیز استان خوزستان و شهرستان شادگان عرض می‌کنیم که پلیس تکیه‌گاه و خادم شما به عمل است و اگر چیزی شما را ناراحت می‌کند و غیرقانونی است خط قرمز پلیس است. در این راستا از مسئولان استان و شهرستان، بزرگان، شیوخ، سرطایفه‌ها و سرعشیره‌ها که صاحب نفوذ هستند کمک می خواهیم تا آرامش کامل برای استان و شهرستان ان‌شاءالله به نحو مطلوب فراهم شود.

 

 

دارندگان سلاح غیرمجاز باید احساس ناامنی کنند

 

جانشین فرمانده انتظامی کشور همچنین در دیدار با اعضای شورای تامین و سران قبایل، عشایر، معتمدین و متنفذین شهرستان شادگان نیز گفت: کسی که سلاح غیرمجاز دارد و یا با سلاح عرض اندام می‌کند باید احساس ناامنی کند و مورد رصد و تعقیب پلیس قرار گیرد.

 

 

وی ادامه داد: ما در استان خوزستان و کربلای ایران مهمان شهدا هستیم، استانی که انصار و مهاجرین را در خود جای داد تا دست در دست هم فتنه بزرگ هشت سال جنگ تحمیلی را خنثی کنند.استان خوزستان با ۲۳ هزار شهید و شهرستان شادگان که در زمان جنگ کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت داشته بیش از ۲۴۶ شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده‌اند.

 

 

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور وضعیت جرایم خشن و عملکرد انتظامی شهرستان شادگان را تشریح کرد و گفت: آنچه که آرامش مردم را برهم بزند و احساس امنیت را به چالش بکشاند باید با اقدامات فرهنگی و سلبی و با جدیت تمام دنبال کرد. پلیس تکیه‌گاه مردم است و در مقابل هرکسی که بخواهد امنیت مردم را برهم بزند می ایستد و این وظیفه انقلابی و قانونی اوست.

 

 

رضایی تصریح کرد: خرید، فروش، حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز جرم است و بدتر از این کسانی که با تیراندازی در مراسم عروسی، عزا، شادی و.. که احساس ناامنی و رعب و وحشت ایجاد می کنند، این موضوع فرهنگ، آداب و رسوم نیست بلکه یک بدعت غیرقانونی و خط قرمز پلیس است.

 

 

وی با تاکید بر اینکه کسی که سلاح غیرمجاز دارد باید احساس ناامنی کند و کسی که سلاح مجاز دارد حق استفاده غیر مجاز از آن را ندارد، گفت: ما به عنوان مجری قانون تیراندازی غیرمجاز را نمی‌پذیریم و هر کس بخواهد عرض اندام و رعب و وحشت برای مردم ایجاد کند، پلیس قاطعانه برخورد می‌کند.

 

 

جانشین فرمانده انتظامی کشور از بزرگان خواست که سلاح‌های غیرمجاز را یا تحویل و یا مجوزدار کنند و آنهایی که سلاح مجاز دارند به‌صورت غیرمجاز در مراسم و… استفاده نکنند. لازم است که بزرگان ضمن انجام اقدامات فرهنگی، نشست‌هایی با اعضای عشایر خود برگزار کنند و در صورت نیاز همکاران انتظامی و قضائی حضور خواهند داشت و تشریح خواهند داد.

 

 

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، به گفته رضایی برخورد پلیس با این بدعت غلط و ضدقانون یعنی دارندگان سلاح غیرمجاز به هیچ عنوان مقطعی نخواهد بود و استمرار خواهد داشت.

 

 

وی با بیان اینکه کسی که سلاح غیرمجاز دارد و یا با سلاح عرض اندام می‌کند باید احساس ناامنی کند و مورد رصد و تعقیب پلیس قرار گیرد، گفت: اگر سلاح‌های غیرمجاز جمع آوری شوند خیلی جرایم از قبیل سرقت‌های مسلحانه، قتل و .. اتفاق نمی‌افتد.

 

 

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور تصریح کرد: یکی از ماموریت‌های جدی دیگر فراجا در این استان دستگیری مجرمان و محکومان فراری است و این موضوع به صورت علمی و عملی پیگیری خواهد شد.

 

در ادامه هشدار قاطع پلیس به هنجارشکنان : در صحنه ادبتان می کنیم

 

سردار رضایی، جانشین فراجا در آیین آغاز به کار گشت‌های ویژه پلیس گفت: گشت‌های ویژه پلیس با اختیارات قانونی خود در صحنه، جرایم خشن را خنثی خواهند کرد. مجموعه انتظامی تکیه‌گاه مظلومان و مقابله‌کننده جدی با هنجارشکنان است.

پلیس و دستگاه قضایی مثل دو لبه قیچی، هنجارشکنان را قیچی خواهند کرد

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://javanankohgiluyehboyerahmad.ir/