تذکرات انتخاباتی مدیرکل سیاسی ‌وزارت کشور‌‌

تذکرات انتخاباتی مدیرکل سیاسی ‌وزارت کشور‌‌   مدیرکل سیاسی و انتخابات وزارت کشور خطاب به فرمانداران سراسر کشور گفت: یقین بدانید اگر در آستانه انتخابات احساس شود فرمانداری به‌سمت کاندیدایی گرایش دارد و ممکن است سلامت انتخابات خدشه‌دار شود شب انتخابات هم که باشد این فرد را تغییر خواهیم داد.       به گزارش

کد خبر : 10066
تاریخ انتشار : سه شنبه 30 خرداد 1402 - 13:20

تذکرات انتخاباتی مدیرکل سیاسی ‌وزارت کشور‌‌

 

‌تذکرات انتخاباتی مدیرکل سیاسی ‌وزارت کشور‌‌

مدیرکل سیاسی و انتخابات وزارت کشور خطاب به فرمانداران سراسر کشور گفت: یقین بدانید اگر در آستانه انتخابات احساس شود فرمانداری به‌سمت کاندیدایی گرایش دارد و ممکن است سلامت انتخابات خدشه‌دار شود شب انتخابات هم که باشد این فرد را تغییر خواهیم داد.

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی جوانان کهگیلویه و بویراحمد” عبدالله مرادی در نشست فرمانداران و مدیران‌کل سیاسی و انتخابات ۴ استان کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، هرمزگان و بوشهر اظهار داشت: مشارکت کنار سلامت، رقابت و امنیت به‌عنوان چهار مؤلفه اصلی انتخابات تعریف شده است.

 

وی بیان کرد: دولت و وزارت کشور در راهبرد مشارکت، راهبرد از پیش نوشته‌شده‌ای ندارد و این‌که فرمانداران انتظار داشته باشند راهبردی را وزارت کشور تهیه کند و در اختیار آنها قرار دهد چنین چیزی وجود ندارد چرا که راهبرد مشارکت در انتخابات را تک تک شما فرمانداران باید بنویسید.

 

مرادی با اشاره به اینکه فرمانداران باید راهبرد مشارکت با استفاده از حلقه‌های میانی برای جذب آرای مردم را بنویسند، ابراز کرد: مسئله مشارکت با نگاه حلقه‌های میانی رأی‌ساز مورد توجه باشد.

 

مدیرکل سیاسی امنیتی وزارت کشور افزود: باید تلاش کنیم و از همه اقشارهای مختلف میانی برای حضور حداکثری پای صندوق رأی هم به‌عنوان رأی‌دهنده و هم انتخاب‌شونده دعوت شود و هیچ سازمانی نباید در مشارکت حداکثری در انتخابات مغفول بماند.

 

مرادی ادامه داد: نکته‌ای که باید مدنظر باشد این‌که مشارکت تنها وظیفه وزارت کشور نیست و همه دستگاه‌های اجرایی باید به میدان بیایند و برای حضور حداکثری مردم در انتخابات پایان سال وظیفه بپذیرند که سازوکار استفاده از ظرفیت همه وزارتخانه‌ها در عرصه انتخابات مشخص شده است.

 

وی با تأکید به اینکه “باید در شورای اداری استان و شهرستان این مهم مورد توجه باشد”، اضافه کرد: موضوع مهم جهاد تبیین نباید به فراموشی سپرده شود و رأی‌دهی مردم باید آگاهانه باشد زیرا ضعف بزرگی که وجود دارد این‌که رأی‌دهی هیجانی، طایفه‌ای و جفرافیایی است که بر رأی‌دهی سیاسی غالب شود و باید در این خصوص با مردم صحبت کنید.

 

مرادی عنوان کرد: اجازه ندهید کاندیداهای انتخابات وعده‌های محقق‌ناشدنی بدهند که همین موضوع امروزه نارضایتی‌ها را افزایش داده است و روی مسئله رأی‌دهی آگاهانه مردم و وعده‌های محقق‌شدنی کاندیدا کار شود.

 

وی با تصریح به اینکه “در گفت‌وگو با جریانات سیاسی هیچ خط‌کشی سیاسی اصولگرایی و اصلاح‌طلبی نداشته باشید”، گفت: درب دفتر فرماندار به‌روی گروه‌های مختلف سیاسی باز باشد و در محل کارتان با همه آنها گفت‌وگوی مؤثر و حداکثری داشته باشید.

 

مدیرکل سیاسی وزارت کشور خواستار ایجاد ارتباط مؤثر فرمانداران با شورای تأمین شد و گفت: از همین امروز با مجموعه شورای نگهبان و هیئت نظارت بر انتخابات برای همگرایی بیشتر جلسه داشته باشید.

 

مرادی به در پیش بودن ماه‌های محرم و صفر اشاره و عنوان کرد: در آستانه ماه محرم و صفر از ظرفیت این دو ماه برای پالایش روحی و اخلاقی و دینی در جامعه استفاده شود.

 

وی با تأکید بر سلامت در انتخابات ادامه داد: همان‌طور که مسئله مشارکت در انتخابات مهم است مسئله سلامت انتخابات  نیز حائز اهمیت است و به‌فرموده مقام معظم رهبری تک تک رأی مردم حق‌الناس است.

 

مرادی خطاب به فرمانداران گفت: هیچ‌گونه سوگیری انتخاباتی نسبت به کاندیداهای احتمالی از فرمانداران پذیرفتنی نیست چرا که وظیفه داریم انتخابات را در سلامت کامل برگزار کنیم.

 

وی از فرمانداران خواست از هرگونه رفتاری که شائبه انتخاباتی ایجاد می‌کند و در موضع تهمت قرار می‌گیرند پرهیز کنند.

 

مدیرکل سیاسی وزارت کشور فرمانداران را به پرهیز از شرکت در جلسات انتخاباتی توصیه کرد و گفت: یقین بدانید اگر در آستانه انتخابات احساس شود فرمانداری به‌سمت کاندیدایی گرایش دارد و ممکن است سلامت انتخابات خدشه‌دار شود شب انتخابات هم که باشد این فرد را تغییر خواهیم داد و مجدداً توصیه می‌شود فرمانداران رفتاری نداشته باشند که در معرض اتهام قرار بگیرند.

 

وی در پایان با اشاره به موضع‌گیری وزارت کشور در انتخابات پایان سال گفت: وزارت کشور متولی هیچ جریان خاص سیاسی در انتخابات اسفند ماه سال جاری نیست.

 

تلاش دشمنان برای کمرنگ‌کردن حضور مردم در انتخابات

 

سید جواد هاشمی‌مهر معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در همایش منطقه‌ای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری به‌میزبانی استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: در آغاز سومین سال استقرار دولت سیزدهم آزمون بزرگ برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری را در پیش داریم که ۱۱ اسفند برگزار می‌شود.

 

وی افزود: توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر سلامت در انتخابات رسالت مهمی است که بر دوش تمام مجریان انتخاباتی است و حق‌الناس بودن رأی مردم وظیفه مجریان انتخابات را دوچندان می‌کند.

 

هاشمی‌مهر با ابراز اینکه سلامت و امنیت زمینه‌ساز حضور حداکثری مردم پای صندوق‌هایی رأی است، گفت: مجریان انتخابات نباید سوگیری نسبت به کاندیداهای انتخاباتی داشته باشند، بنابراین مجریان انتخابات به‌گونه‌ای رفتار کنند که مردم نگاه سوئی به آنها نداشته باشند و اگر این‌گونه باشد سلامت و امنیت انتخابات تضمین می‌شود.

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه “ما یکی از استان‌های امن کشور هستیم و هیچ گروه ضدانقلابی در این استان وجود ندارد”، گفت: مردم شیعه این استان در همه عرصه‌های انقلاب جلودار و پیشقدم هستند.

 

هاشمی‌مهر اجرای صحیح و عمل به قانون را از مهمترین مسائل در انتخابات پیش‌ِرو دانست و اضافه کرد: اگر رفتارها و گفتارها براساس قانون باشد هم سلامت و هم مشارکت در انتخابات افزایش می‌یابد.

 

وی به موفقیت دولت سیزدهم در عرصه بین‌المللی اشاره و عنوان کرد: دولت سیزدهم در زمینه دیپلماسی سیاسی توفیقات خوبی کسب کرده است و ایران اسلامی با کشورهای غرب آسیا تا اروپا و آمریکای لاتین تعامل برقرار کرده است اما دشمن نمی‌خواهد این افتخارات را ببیند.

 

هاشمی‌مهر به تلاش دشمنان برای کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات اشاره و عنوان کرد: دشمنان در فضای مجازی فراخوان طراحی کردند و برخی عوامل داخلی به آن دامن می‌زنند، عده‌ای هم پیاده‌نظام دشمن هستند که همه این اقدامات در جهت کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات است.

 

وی ابراز کرد: مردم ایران اسلامی در همه عرصه‌ها کنار انقلاب بودند در انتخابات آینده هم حضور حداکثری خواهند داشت و مشت محکمی به دهان دشمنان می‌زنند.

 

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://javanankohgiluyehboyerahmad.ir/