تذکر ۳۳ نفر از نمایندگان مجلس به وزیر ارشاد درباره وضعیت معیشتی خبرنگاران

تذکر ۳۳ نفر از نمایندگان مجلس به وزیر ارشاد درباره وضعیت معیشتی خبرنگاران ۳۳ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم بررسی وضعیت معیشتی خبرنگاران، هنرمندان، نخبگان و سایر فعالان حوزه فرهنگ تاکید کردند. به گزارش ساسان عزیزی روزنامه نگار سیاسی و اجتماعی ” احمد نادری

کد خبر : 20579
تاریخ انتشار : دوشنبه 2 بهمن 1402 - 12:03
۳۳ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم بررسی وضعیت معیشتی خبرنگاران، هنرمندان، نخبگان و سایر فعالان حوزه فرهنگ تاکید کردند.

به گزارش ساسان عزیزی روزنامه نگار سیاسی و اجتماعی ” احمد نادری عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه نوبت عصر روز دوشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۲ صحن مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

 

– تذکر رسول فرخی میکال نماینده لاهیجان به همراه ۱۸ نفر از نمایندگان به وزیر تعاون: لزوم جلوگیری از فروش اموال دخانیات استان گیلان. همچنین تذکر به همراه ۳۲ نفر از نمایندگان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: لزوم بررسی وضعیت معیشتی خبرنگاران، هنرمندان، نخبگان و سایر فعالان حوزه فرهنگ.

 

– تذکر سید محمدرضا میرتاج‌الدینی نماینده تبریز به همراه ۲۰ نفر از نمایندگان به وزیر نفت: لزوم اصلاح رویه رسیدگی به پرونده شرکت‌های بخش خصوصی در وزارت نفت و هیأت حل اختلاف. همچنین تذکر به همراه ۱۵ نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: لزوم تسریع در عملیات آبرسانی به شهرستان تبریز و شهرها و روستاهای مسیر از رودخانه ارس.

 

– تذکرعلیرضا برمی نماینده دامغان به همراه ۲۶ نفر از نمایندگان به وزیر امور اقتصادی و دارایی: لزوم کمک به افزایش نسبت تسهیلات به سپرده‌های استان‌ها

 

– تذکر حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل به وزیر بهداشت: لزوم تأمین نیروی متخصص مورد نیاز برای استان سیستان و بلوچستان، همچنین تذکر به وزیر میراث فرهنگی: لزوم تسریع در تعمیر و مرمت بناه‌های تاریخی و منحصر به فرد سیستان از جمله شهر سوخته، کوه خواجه و قلعه رستم.

 

– تذکر محمدتقی نقدعلی به همراه ۲۳ نفر از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی: ضرورت رسیدگی به وضعیت نامناسب تأمین کنجاله سویا. همچنین تذکر به همراه ۳۶ نفر از نمایندگان به وزیر صمت: ضرورت رسیدگی به مشکلات کسر سهمیه نانوایان بدون اطلاع قبلی در سامانه نانینو. همچنین تذکر به همراه ۲۴ نفر از نمایندگان به وزیر کشور: لزوم رسیدگی به اعتراض نانوایان و افزایش هزینه‌های جانبی و متضرر شدن آنها.

 

– تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی به همراه ۲۳ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر کشور: لزوم اصلاح روش اخذ عوارض از ناوگان حمل و نقل درون شهری و محلی.

 

– تذکر محمد وحیدی به همراه ۱۵ نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: لزوم تسریع در ساخت سد دربند در شهرستان سملقان خراسان شمالی. همچنین تذکر به وزیر ورزش: لزوم تسریع در تکمیل طرح سالن ۶ هزار نفری ۱۹ مهر بجنورد.

 

– تذکر علی اکبر علی‌زاده برمی به همراه ۳۶ نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: لزوم صدور حکم رسمی نیروهای مهرآفرین طبق قانون مصوب مجلس.

 

– تذکر محمدحسن آصفری به همراه ۳۸ نفر از نمایندگان به وزیر اقتصاد: لزوم نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها در اجرای تبصره ۱۸ قانون بودجه مبنی بر پرداخت تسهیلات اشتغالزایی. همچنین تذکر به وزیر کشور: لزوم بازنگری در خرید واگن خارجی توسط شهرداری تهران با توجه به تولید واگن در داخل کشور.

 

– تذکر روح الله حضرت‌پور به وزیر بهداشت: لزوم رسیدگی به افزایش سرسام‌آور قیمت داروهای سرطانی. همچنین به وزیر آموزش و پرورش: لزوم رسیدگی به کمبود معلم در مدارس. همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم تسریع در صادرات سیب استان آذربایجان غربی.

 

– تذکر عبدالله ایزدپناه به وزیر راه و شهرسازی: لزوم پاسخگویی درخصوص علت عدم اجرای طرح راه ارتباطی باغملک به کهگیلویه و بویراحمد.

 

– تذکر جبار کوچکی‌نژاد به همراه ۱۱ نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: لزوم رسیدگی به عملکرد ضعیف مدیریت آبفای گیلان در عدم پرداخت حقوق کارمندان و تعطیلی طرح‌ها. همچنین تذکر به همراه ۳۴ نفر از نمایندگان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: لزوم توجه به وضعیت معیشتی هنرمندان، مداحان و سایر نخبگان حوزه فرهنگ و هنر. همچنین تذکر به همراه ۳۶ نفر از نمایندگان به وزیر صمت: لزوم اجرایی شدن قانون واردات خودرو. همچنین تذکر به همراه ۱۶ نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم چند بانده نمودن مسیر پلیس راه تا امامزاده هاشم در استان گیلان و تکمیل جاده خمام به خشکبیجار.

 

– تذکر رسول فرخی میکال به همراه ۲۸ نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: لزوم رسیدگی به کمبود معلم در مدارس کشور. همچنین تذکر به همراه ۱۴ نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت: لزوم اجرای مصوبه بازگشت بیمارستان ۲۲ آبان به چرخه درمان شهرستان لاهیجان و سیاهکل. همچنین تذکر به همراه ۱۴ نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت: لزوم تکمیل کلینیک فوق تخصصی شهرستان لاهیجان با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی. همچنین در تذکر دیگر به همراه ۱۳ نفر از نمایندگان به وزیر ورزش: لزوم تعویض و تکمیل و تخصیص چمن مصنوعی مورد نیاز مجموعه‌های ورزشی شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل.

 

– تذکر جعفر قادری به همراه ۳۰ نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: لزوم تسریع در حل مشکل تأمین آموزگار مدارس کشور. همچنین تذکر به همراه ۲۷ نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: لزوم تعیین قیمت منصفانه برای خرید برق از نیروگاه‌های مولد مقیاس کوچک. همچنین تذکر به همراه ۱۱ نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت تبدیل یکی از نواحی آموزشی شیراز به عنوان ناحیه آموزشی حومه شیراز.

 

– تذکر محمدرضا میرتاج‌الدینی به همراه ۱۷ نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تسریع در تکمیل کمربندی شهر ایلچی در استان آذربایجان شرقی. همچنین تذکر به همراه ۲۷ نفر از نمایندگان به وزیر صمت: لزوم بازنگری در بخشنامه‌های بورس کالا که محدودیت‌های تبعیض‌آمیز برای واحدهای تولیدی ایجاد کرده است. همچنین تذکر به همراه ۲۶ نفر از نمایندگان به وزرای نفت، کشور و دادگستری: لزوم اقدامات همه جانبه برای جلوگیری از قاچاق سوخت و فرآورده‌های نفتی به خصوص در استان‌های مرزی.

 

– تذکر مهدی اسماعیلی به رئیس جمهور: لزوم تخصیص اعتبار به طرح باند دوم جاده سرچم به میانه.

 

– تذکر حبیب‌الله دهمرده به وزیر آموزش و پرورش: لزوم تسریع در بکارگیری نیروهای خرید خدمات، نهضتی، غیرانتفاعی و مهرآفرین.

 

– تذکر شهباز حسن‌پور بیگلری به وزیر تعاون: ضرورت اعزام هیأتی از معاونین مرتبط با بازنشستگی کشوری به شهرستان‌های سیرجان و بردسیر. همچنین تذکر به وزیر اقتصاد: ضرورت اعزام هیأتی از معاونین و کارشناسان مرتبط با پرداخت تسهیلات از منابع تبصره ۱۸ بودجه به شهرستان‌های حوزه انتخابیه.

 

– تذکر سید محمد مولوی به وزیر نیرو: ضرورت تسریع در آبرسانی به پاسگاه‌های دریایی شهرستان‌های حوزه‌ انتخابیه.

 

– تذکر علی حدادی به همراه ۱۴ نفر از نمایندگان به وزیر ورزش: لزوم تسریع در تکمیل ورزشگاه ۵ هزار نفری شهرستان ساوجبلاغ. همچنین تذکر به همراه ۱۵ نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: ضرورت تسریع در ایمن‌سازی جاده جدید هشتگرد به طالقان.

 

– تذکر مهدی عسکری به همراه ۳۵ نفر از نمایندگان به وزرای بهداشت و صمت: ضرورت تخصیص ارز برای تهیه مواد اولیه تولید شیرخشک و اعمال محدودیت برای واردات.

 

– تذکر کمال حسین‌پور به رئیس جمهور، وزرای بهداشت، علوم: ضرورت رسیدگی به افزایش پی در پی هزینه تحصیل دانشجویان دانشگاه سراسری.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://javanankohgiluyehboyerahmad.ir/