ذی‌حساب و مدیر امور مالی صندوق ملی مسکن: حمایت دولت از دهک‌های پایین درآمدی برای تامین مسکن، از منابع صندوق ملی مسکن تامین می‌شود

ذی‌حساب و مدیر امور مالی صندوق ملی مسکن: حمایت دولت از دهک‌های پایین درآمدی برای تامین مسکن، از منابع صندوق ملی مسکن تامین می‌شود     ذی‌حساب و مدیر امور مالی صندوق ملی مسکن از برگزاری مجمع عمومی صندوق در روزهای آینده خبر داد و گفت: با تقویت منابع صندوق، حمایت دولت از دهک‌های یک

کد خبر : 12899
تاریخ انتشار : پنجشنبه 9 شهریور 1402 - 14:55
ذی‌حساب و مدیر امور مالی صندوق ملی مسکن:

حمایت دولت از دهک‌های پایین درآمدی برای تامین مسکن، از منابع صندوق ملی مسکن تامین می‌شود

 

 

ذی‌حساب و مدیر امور مالی صندوق ملی مسکن از برگزاری مجمع عمومی صندوق در روزهای آینده خبر داد و گفت: با تقویت منابع صندوق، حمایت دولت از دهک‌های یک تا ۳ درآمدی برای تامین مسکن از منابع صندوق ملی مسکن تامین می‌شود و اجرای تولید مسکن سرعت می‌گیرد.

 

 

به گزارش ساسان عزیزی روزنامه نگار سیاسی و اجتماعی”اصغر صمدی» ذی‌حساب و مدیرکل امور مالی وزارت راه و شهرسازی و ذی‌حساب و مدیر امور مالی صندوق ملی مسکن گفت: با برگزاری مجمع در روزها و هفته‌های آتی خط مشی‌های سال مالی جدید معین خواهد شد. اولین مجمع در اردیبهشت‌ماه سال جاری برگزار شد.

 

ذی حساب و مدیر صندوق ملی مسکن ادامه داد: در مجمعی که اردیبهشت ماه برگزار شد فعالیت‌ها و هزینه‌کردهای سال ۱۴۰۱ بررسی و حسابرس قانونی تعیین شد. همچنین با تبعیت از مصوبات مجمع، کارها پیش رفت و به محض نهایی شدن صورت‌های مالی، گزارش حسابرس در مجمع بررسی و اعلام خواهد شد.

 

وی از بررسی چالش‌ها و موانع پیش‌روی کارکنان این بخش در استان‌ها و ستاد، خبر داد و گفت: صندوق ملی مسکن یک صندوق نوپاست و قرار است با تاکیدهای رییس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی صندوقی منعطف باشد. در این صندوق باید بتوانیم برای دهک های ۱ تا ۴ جامعه حمایت مالی مسکن داشته باشیم. بناست تا از صندوق ملی مسکن، آورده بخشی از متقاضیان به شکل امانت تامین شود و بعدها توسط مردم جایگزین شود.

 

تامین بخشی از هزینه‌های زیرساخت آب، برق و فاضلاب پروژه‌های نهضت ملی مسکن

 

صمدی خاطرنشان کرد: طبق قانون و تاکید رییس‌جمهور، مقرر شده است تا از منابع صندوق یک سوم هزینه‌های زیرساخت آب و برق در پروژه های نهضت ملی مسکن تامین شود. همچنین برای دهک های یک تا سه جامعه که توان مالی مناسبی ندارند و باید با حمایت‌های دولتی برای تامین مسکن آنها اقدام شود مقرر شده تا مابه التفاوت سود تسهیلات از صندوق ملی مسکن پرداخت شود.

 

واریز مالیات‌های بخش مسکن، تهاتر نفت و اقساط بازگشتی مسکن مهر به حساب صندوق ملی مسکن

 

صمدی در خصوص موجودی و سرمایه صندوق توضیحاتی ارایه کرد و گفت: تکالیف زیادی در قانون برای دستگاه‌های متعدد برای واریز وجوه به صندوق ملی مسکن وجود دارد. مقرر است تا منابع مالیات های بخش مسکن، تهاتر نفت و اقساط بازگشتی مسکن مهر، در این صندوق واریز شود که در سال گذشته بعضی از درآمدها محقق نشد.

 

ذی حساب و مدیر امور مالی صندوق ملی مسکن با اشاره به اینکه منابع صندوق ملی مسکن در سال جاری از دو منبع شامل منابع بودجه‌ای و منابع داخلی تامین می‌شود، گفت: در منابع بودجه‌ای سال گذشته ۳.۵ همت تخصیص یافت که بخشی از آن برای تامین زیرساخت‌های آب و برق و فاضلاب پروژه‌های نهضت ملی مسکن تخصیص یافت و هزینه شد. امسال نیز منابعی برای این صندوق در نظر گرفته شده است که تخصیص می‌یابد.

 

منابع مالی فروش زمین به صندوق ملی مسکن واریز می‌شود

 

به گفته وی، منابع داخلی صندوق ملی مسکن نیز که عمدتا از محل فروش زمین در سراسر کشور است توسط ادارات کل راه و شهرسازی به حساب های سازمان ملی زمین و مسکن واریز می‌شود و سازمان آنها را بر اساس قانون جهش تولید مسکن به حساب صندوق ملی مسکن واریز می‌کند.

 

وی از دیگر منابع داخلی صندوق ملی مسکن را منابع خط اعتباری مسکن مهر عنوان کرد که اقساط مسکن مهر که به حساب‌های بانک مسکن واریز می‌شود بانک مسکن مکلف است این واریزی ها را به حساب صندوق ملی مسکن واریز کند.

 

کمک مالی صندوق ملی مسکن به تکمیل مصلی‌های کشور

 

وی تاکید کرد: صندوق ملی مسکن برای تکمیل مصلی‌های کشور از جمله مصلی تهران تکلیف داشت که کمک‌های لازم از طریق سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی برای تکمیل مصلی انجام شد.

 

صمدی افزود: در حال پیگیری و تکمیل نیروی انسانی مورد نیاز صندوق ملی مسکن برای پیگیری امور محوله هستیم. تلاش خواهیم کرد در کنار انضباط مالی و اداری، بیشترین بهره وری را برای کشور داشته باشیم.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://javanankohgiluyehboyerahmad.ir/