راه‌اندازی سامانه خدمات غیرحضوری دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

راه‌اندازی سامانه خدمات غیرحضوری دفاتر خدمات الکترونیک قضایی رئیس مرکز آمار و فناوری قوه قضائیه از راه‌اندازی سامانه خدمات غیرحضوری دفاتر خدمات الکترونیک قضایی خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این سامانه مردم می‌توانند در منازل خود برخی از درخواست‌های خود را ثبت و برای دفاتر ارسال کنند. به گزارش ساسان عزیزی روزنامه نگار سیاسی

کد خبر : 20575
تاریخ انتشار : جمعه 29 دی 1402 - 10:00

راه‌اندازی سامانه خدمات غیرحضوری دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

راه‌اندازی سامانه خدمات غیرحضوری دفاتر خدمات الکترونیک قضاییرئیس مرکز آمار و فناوری قوه قضائیه از راه‌اندازی سامانه خدمات غیرحضوری دفاتر خدمات الکترونیک قضایی خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این سامانه مردم می‌توانند در منازل خود برخی از درخواست‌های خود را ثبت و برای دفاتر ارسال کنند.

به گزارش ساسان عزیزی روزنامه نگار سیاسی و اجتماعی ” محمد کاظمی‌فرد رئیس مرکز آمار و فناوری قوه قضائیه در جلسه بررسی مسائل، چالش‌ها و آسیب‌های مرتبط با دفاتر خدمات الکترونیک قضایی استان مازندران از اعطای مجوز داوری بدون آزمون به مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی برای نخستین‌بار در کشور اظهار کرد: هدف ازبرگزاری این جلسه همفکری، مشورت و کمک به رفع مشکلات دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در خدمت‌رسانی بهتر به مردم است.

 

وی هدف از راه‌اندازی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را برداشتن بار از دوش دستگاه قضایی و رضایت بیشتر مراجعان ذکر کرد و گفت: با ورود فناوری اطلاعات و ارائه خدمات مختلف و مورد نیاز مردم در خارج از فضای دادگستری،حجم عظیمی از ازدحام و شلوغی کاسته واین وظیفه برعهده دفاتر خدمات قرار گرفت و به زودی با راه‌اندازی سامانه خدمات غیرحضوری دفاتر خدمات الکترونیک قضایی،مردم می‌توانند در منازل خود برخی از درخواست‌های خود را ثبت و برای دفاتر ارسال کنند.

 

رئیس مرکز آمار و فناوری قوه قضاییه افزود: با افتتاح سامانه خدمات غیرحضوری دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در آینده نزدیک، شلوغی دفاتر کاهش و از صرف هزینه‌های بسیاری پیشگیری می‌شود.

 

وی همچنین از حذف منع داوری دفاتر خدمات قضایی خبر داد و گفت: در جلسات مختلفی که با مرکز حل اختلاف قوه قضائیه برگزار شد با پیگیری مجدانه این موضوع، موفق به اعطای مجوز داوری به مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی شده و به زودی برای اولین بار مدیران دفاتر خدمات با سازوکاری بدون آزمون پروانه داوری دریافت خواهند کرد.

 

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه همچنین افزود: توسعه خدمات به صورت جدی در دستور کار مرکز قرار دارد و در همین راستا، عناوین خدمات دفاتر خدمات الکترونیک قضایی از ۳۵ عنوان به ۷۰ عنوان در سال آینده افزایش می‌یابد.

 

 کاظمی‌فرد در پایان از برگزاری این جلسه و حضور قضات، روسای دادگستری و مدیران دفاتر خدامات الکترونیک قضایی در کنار هم و بررسی چالش‌ها و مشکلات در فضایی صمیمی و دقت و تیزبینی در ارائه راهکارها اظهار رضایت کرد و خواستار برگزاری جلسات با این کیفیت در سایر استان ها شد.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://javanankohgiluyehboyerahmad.ir/