رئیس قوه قضاییه در سی و یکمین سفر استانی در رأس هیئت عالی قضایی به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد.

رئیس قوه قضاییه در سی و یکمین سفر استانی در رأس هیئت عالی قضایی به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد. حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در جریان سی‌ویکمین سفر استانی خود از بدو تصدی ریاست دستگاه قضا، صبح امروز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت در سفری رسمی و در رأس هیئت عالی قضایی، وارد «یاسوج» مرکز استان

کد خبر : 25960
تاریخ انتشار : سه شنبه 25 اردیبهشت 1403 - 6:20

 

دیدار با اقشار مختلف مردمی و جوامع نخبگانی استان کهگیلویه وبویراحمد، از جمله برنامه‌های سفر رئیس دستگاه قضا به این استان است.

 

شایان ذکر است حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای از بدو تصدی ریاست دستگاه قضا در دهم تیرماه سال ۱۴۰۰ تاکنون به صورت رسمی و در صدر هیئت‌عالی قضایی به استان‌های ایلام، قزوین، خوزستان، گلستان، خراسان‌رضوی، سیستان‌وبلوچستان، قم، یزد، خراسان جنوبی، زنجان، مرکزی، اصفهان، البرز، کردستان، آذربایجان شرقی، کرمان، اردبیل، بوشهر و هرمزگان سفر کرده است.

 

ریاست دستگاه قضا در دوره جدید علاوه بر سفر‌های رسمی استانی که به همراه هیئت عالی قضایی انجام می‌شود، سفر‌هایی غیررسمی و بدون تشریفات را هم در برنامه کاری خود گنجانده است؛ استان‌های البرز، اصفهان، هرمزگان، بوشهر، کرمان، خراسان رضوی (۲ مرتبه)، خراسان شمالی، مازندران، فارس و گلستان نیز استان‌هایی هستند که رئیس قوه قضاییه طی مدت اخیر بدون انجام تشریفات و بصورت غیررسمی به آن مناطق سفر کرده است.

 

نقطه اشتراک تمام سفر‌های استانی رئیس عدلیه در دوره جدید -اعم از سفر‌های رسمی همراه با هیئت عالی قضایی و سفر‌های غیررسمی و بدون تشریفات- انجام ملاقات‌ها و دیدار‌های مستقیم و بلاواسطه با متن مردم در سراسر ایران اسلامی و رفع مسائل و مشکلات حقوقی و قضایی آن‌ها و همچنین  اتخاذ رویکرد مسئله‌محور و تخصص‌گرایانه در قبال چالش‌ها و آسیب‌های موجود است که به نحوی از انحاء مرتبط با وظایف و مسئولیت‌های دستگاه قضا بویژه در حوزه صیانت از حقوق عامه می‌شوند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در جلسه شورای قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد: بالغ بر ۲۷۵ میلیارد تومان اعتبار برای رفع مسائل و مشکلات مراکز و واحدهای قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد تخصیص اعتبار صورت گرفت

 

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در جلسه شورای قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در جریان این سفر ضمن نشست با قضات، شرکت در جلسه شورای اداری و همچنین حضور در اجلاسیه شهدای طلاب و روحانی استان کهگیلویه و بویراحمد، با جمع قابل توجهی از دانشجویان و اساتید نیز نشست خوبی را برگزار کردیم. دانشجویانِ جوانِ حاضر در این نشست با روحیه مطالبه‌گری و ادبیات مناسب، انتقادات خود را مطرح می‌کردند و مطالبشان را با صراحت لهجه می‌گفتند و من از برگزاری این نشست بسیار راضی هستم؛ گرچه برخی مباحث و خواسته‌هایی که در این نشست مطرح شدند خارج از حیطه وظایف قوه قضاییه بودند.

 

رئیس قوه قضاییه افزود: در جریان این سفر، چند تن از مقامات عالی قوه قضاییه از جمله معاون اول، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، دادستان تهران و رئیس مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه، به مدت ۸ ساعت با ۳۲۱ نفر از مردم و مراجعان به صورت چهره به چهره ملاقات کردند و ضمن استماع مطالب آن‌ها دستورات مقتضی را صادر کردند؛ همچنین قریب به دو هزار نامه و درخواست مردمی نیز در این سفر واصل شد.

 

رئیس عدلیه گفت: بالغ بر ۲۷۵ میلیارد تومان اعتبار برای رفع مسائل و مشکلات مراکز و واحد‌های قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد تخصیص اعتبار صورت گرفت.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با اشاره به تخصیص و اجرای بخش کمی از مصوبات سفر سال ۹۹ هیئت عالی قضایی به استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: همه مسئولان مربوطه باید تلاش کنند مصوبات این سفر در موعد مقرر اجرایی شود و شرایط به گونه‌ای پیش نرود که مردم بگویند این سفر هیچ نتیجه‌ای نداشته است.

 

رئیس قوه قصاییه گفت: همچنین طی روز‌های اخیر ۱۴۳ زندانی استان کهگیلویه و بویراحمد از طریق کمک‌های خیرین و ارفاقات قانونی، از زندان آزاد شدند.

 

۶۶ هزار نامه در سفرهای استانی سال گذشته ثبت شده است

فیلم اصلی

 

همچنین در این نشست، «کاظمی‌فرد» رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: طی سال گذشته حدود ۳۰ هزار نامه در جریان سفر‌های استانی هیئت عالی قضایی دریافت و در همان روز سفر ثبت شدند و امکان پیگیری برخط این درخواست‌ها برای مردم فراهم گردید؛ این در حالی است که انجام روند ثبت این نامه‌ها و درخواست‌های مردمی در گذشته، بعضاً تا چندین ماه به طول می‌انجامید و مردم ناگزیر بودند برای پیگیری درخواست‌هایشان به تهران مراجعه کنند.

 

وی افزود: همچنین در سال ۱۴۰۲، حدود ۳۷ هزار درخواست مردمی در سامانه سامع ثبت شد که نتایج پیگیری این درخواست‌ها در همان سامانه به اطلاع مردم رسید.

 

ملاقات‌های مردمی متعدد اثربخش است

فیلم اصلی

 

رفاهی» رئیس مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه نیز در این جلسه گفت: در جریان سفر قبلی هیئت عالی قضایی به استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۳۹۹، با قریب به ۹۰۰ نفر ملاقات مردمی صورت گرفته بود که این رقم در جریان سفر امروز به ۳۲۱ نفر رسید. همچنین در جریان سفر قبلی هیئت عالی قضایی، قریب به ۱۵ هزار درخواست مردمی در استان کهگیلویه و بویراحمد واصل شده بود که این رقم در جریان سفر امروز، به هزار و ۹۲۶ فقره درخواست رسید.

 

وی افزود: در جریان سفر هیئت عالی قضایی به استان کهگیلویه و بویراحمد و با هماهنگی مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری، کلیه درخواست‌های مرتبط با دولت بلافاصله به مسئولان معرفی شده از سوی دولت تحویل داده شد

 

رسیدگی ویژه و آسیب‌شناسانه قاضی‌القضات به دو پرونده‌ی مهم «کثیرالشاکی» و «جرایم اقتصادی و فساد اداری» در جریان سفر به کهگیلویه وبویراحمد

در راستای سیاست‌های اتخاذ شده از جانب رئیس دستگاه قضا در دوره جدید ناظر بر رسیدگی‌های مُتقن، سریع و تخصصی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی و همچنین رسیدگی به پرونده‌های کثیرالشاکی در نهایتِ سرعت و دقت و لحاظ موازین قانونی در جهت احقاق حق هر چه سریعتر مالباختگان، سه‌شنبه (۲۵ اردیبهشت) در جریان سفر حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به استان کهگیلویه وبویراحمد، رسیدگی و اتخاذ تدابیر پیرامون یک پرونده مهم با محوریت جرائم اقتصادی و فساد اداری و همچنین یک پرونده کثیرالشاکی در این استان، در دستور کار رئیس عدلیه قرار گرفت.

 

در پرونده‌ی ناظر بر جرایم اقتصادی و فساد اداری، فعالیت شبکه مجرمانه جعل اسناد رسمی و نقل‌وانتقال اراضی دولتی کشف گردید. در قبال این پرونده که در دادسرای مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد در حال رسیدگی است، تاکنون تعدادی از اسناد مجعول رسمی کشف و تعداد ۱۰۲ قطعه زمین ثبتی تحت مالکیت دولت (انتقال مِن‌غیرحق) شناسایی شده و رشوه پرداختی به مستخدمان دولتی نیز کشف گردیده است.

 

رئیس قوه قضاییه در جریان بررسی و مطالعه ضمنی این پرونده، ضمن حضور در جلسه بازپرسی آن، به طرح سؤالات تخصصی از بازپرس پرونده پرداخت و در ادامه با رویکردی آسیب‌شناسانه سؤالاتی را از متهمین پرونده مطرح کرد.

 

نظارت میدانی رئیس قوه قضاییه از پرونده کثیرالشاکی ۱۵۰۰ میلیاردی

فیلم اصلی

 

یکی از متهمین این پرونده که پیش‌تر به شغل مکانیکی اشتغال داشت در پاسخ به سؤالات رئیس قوه قضاییه گفت که در اثر طمع، به شبکه جعل اسناد زمین پیوستم و چندین شماره حساب را به سرشبکه ارائه کردم و در مجموع ۱۵ میلیارد تومان به حساب‌هایم واریز شد

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://javanankohgiluyehboyerahmad.ir/