شمسایی مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی تاکید کرد: ادارات کل ارشاد در استان ها از صدور کارت خبرنگاری برای همکاران خود پرهیز کنند و در معرفی رسانه های فاقد مجوز در استان ها اهتمام داشته باشند.

شمسایی ، مدیرکل مطبوعات و خبرگزاریهای داخلی تاکید کرد: ادارات کل در استان ها از صدور کارت خبرنگاری برای همکاران خود پرهیز کنند و در معرفی رسانه های فاقد مجوز در استان ها اهتمام داشته باشند. پایگاه خبری جوانان کهگیلویه و بویراحمد : به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد

کد خبر : 894
تاریخ انتشار : سه شنبه 20 اردیبهشت 1401 - 17:39

شمسایی ، مدیرکل مطبوعات و خبرگزاریهای داخلی تاکید کرد: ادارات کل در استان ها از صدور کارت خبرنگاری برای همکاران خود پرهیز کنند و در معرفی رسانه های فاقد مجوز در استان ها اهتمام داشته باشند.

پایگاه خبری جوانان کهگیلویه و بویراحمد : به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین روز همایش سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها برخی از معاونان و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در این همایش ضمن ارائه گزارشی از مجموعه اقدامات و فعالیت‌های حوزه خود به پرسش ها و دغدغه های مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های کشور در حوزه های مربوطه پاسخ گفتند.

 

در  این بخش از همایش ایمان شمسایی مدیر کل مطبوعات داخلی با ارائه گزارشی از مجموعه اقدامات و فعالیت‌های این بخش از معاونت امور مطبوعاتی گفت: یارانه ها بر اساس قوانین و آیین‌نامه‌ها به رسانه‌ها پرداخت می شود.

 

وی با بیان اینکه باید به سمت ارزیابی محتوایی رسانه ها حرکت کنیم، گفت: خبرنگاری باید به عنوان یکی از شغل های رسمی در کشور به رسمیت شناخته شود و نسبت به این امر باید اهتمام داشت.

 

وی با اشاره به بیمه اهالی رسانه در صندوق اعتباری هنر ادامه داد: بیمه صندوق اعتباری هنر برای خبرنگاران و افرادی که در گذشته فعالیت رسانه‌ای داشته اند و در حال حاضر هچ فعالیتی در این حوزه ندارند در نظر گرفته شده و رسانه ها موظف به بیمه خبرنگاران خود هستند.

 

وی در عین حال تصریح کرد: بر اساس قانون مصرح مجلس شورای اسلامی رسانه ها موظف هستند، نیروهای خود را بیمه کنند و اگر رسانه کد کارگاهی بیمه نداشته باشد آگهی دولتی به آن تعلق نمی گیرد.

 

شمسایی با اشاره به وضعیت دکه‌های روزنامه‌فروشی ها ادامه داد: در حال حاضر نظارت بر فعالیت دکه های روزنامه فروشی بر عهده شهرداری ها است و تلاش داریم نظارت بر آن را پیگیری و حل کنیم.

 

وی افزود: به روزنامه های استانی و محلی توجه ویژه خواهیم داشت.

 

شمسایی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: ادارات کل در استان ها از صدور کارت خبرنگاری برای همکاران خود پرهیز کنند و در معرفی رسانه های فاقد مجوز در استان ها اهتمام داشته باشند.

 

گفتنی است، از جمله سوابق اجرایی ایمان شمسایی می توان به مدیرعامل موسسه فرهنگی قدس و مدیرمسئول روزنامه قدس وابسته به آستان قدس رضوی، قائم مقام و سردبیر خبرگزاری مهر، عضو هیات مدیره موسسه مطبوعاتی ایران، مشاور رییس و دبیر کمیته اطلاع رسانی سازمان بازرسی کل کشور اشاره کرد.

یادآور می شود، پیش از این احسان الله حجتی عهده دار  مسئولیت مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://javanankohgiluyehboyerahmad.ir/