عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خبر داد: فرزندان ایثارگران جایگزین پدرانشان در دستگاه‌های اجرایی می‌شوند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خبر داد:فرزندان ایثارگران جایگزین پدرانشان در دستگاه های اجرایی می شوند.     به گزارش ساسان عزیزی،روزنامه نگار حوزه سیاسی و اجتماعی” عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: نظر اعضای کمسیون اجتماعی این است که ایثارگرانی که در دستگاه‌های دولتی مشغول به کار هستند پس از بازنشستگی آنها، فرزندانشان به

کد خبر : 3584
تاریخ انتشار : دوشنبه 14 شهریور 1401 - 13:49
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خبر داد: فرزندان ایثارگران جایگزین پدرانشان در دستگاه‌های اجرایی می‌شوند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خبر داد:فرزندان ایثارگران جایگزین پدرانشان در دستگاه های اجرایی می شوند.

 

 

به گزارش ساسان عزیزی،روزنامه نگار حوزه سیاسی و اجتماعیعضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: نظر اعضای کمسیون اجتماعی این است که ایثارگرانی که در دستگاه‌های دولتی مشغول به کار هستند پس از بازنشستگی آنها، فرزندانشان به جای آنها مشغول کار شوند.

 

 

علی بابایی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به طرح استفساریه ماده ۲۱ قانون جامع ایثارگران، گفت: در این ماده به نحوه بکارگیری فرزندان شهدا، ایثارگران، جانبازان بالای ۲۵ درصد و آزادگان در دستگاه‌ها اشاره شده بود که در آن آمده است که اگر نیروهایی از خانواده شهدا، ایثارگران، جانبازان بالای ۲۵ درصد و آزادگان که در دستگاه ها فعالیت دارند به هر دلیلی از ادامه فعالیت منفک شوند فرزندان ایثارگران جایگزین آنها خواهند شد.

 

 

وی افزود: نظر مجلس این است که طبق این ماده، ایثارگرانی که در دستگاه‌های دولتی مشغول به کار هستند پس از بازنشستگی آنها، فرزندانشان به جای آنها مشغول کار شوند.

 

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: دولت ماده ۲۱ قانون جامع ایثاگران را خیلی شفاف قبول ندارد و ادله آنها این است که هرگونه جذب و استخدام از مسیر سازمان اداری و استخدامی باشد و استدلال بعدی این است که دولت برای استخدام خود جانبازان و فرزندان شاهد دچار مشکل است بنابراین مشغول به کار کردن فرزندان آنها پس از بازنشستگی کار مشکلی است.

 

 

بابایی با بیان اینکه دیوان عدالت اداری در این رابطه نظری داده بود که آن را نسخ می‌کرد، گفت: نظر دیوان همان نظر دولت است مبنی بر اینکه ماده ۲۱ قانون جامع ایثارگران بطور واضح و شفاف دلالت بر این ندارد که فرزندان ایثارگران بالای ۲۰ درصد را وارد دستگاه‌ها کند.

 

 

وی بیان کرد: در نتیجه استفساریه‌ای در رابطه با اجرای این ماده قانون جامع ایثارگران، مبنی بر اینکه آیا اجرای آن به قوت خود باقی است یا خیر ارائه شد که پس از بررسی‌ها، پاسخ اعضای کمیسیون اجتماعی به آن این بود که اجرای این ماده به قوت خود باقی است.

 

 

نماینده ساری در مجلس، بیان کرد: اعضای کمیسیون اجتماعی بر روی مصوبه قبلی خود یعنی اینکه فرزندان ایثارگران بالای ۲۰ درصد پس از بازنشستگی آنها در دستگاه‌های دولتی مشغول به کار شوند اصرار دارند لذا اگر نمایندگان در جلسه علنی نیز بر آن اصرار کنند این طرح برای تصمیم‌گیری به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال می‌شود.

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://javanankohgiluyehboyerahmad.ir/