مرد اردبیلی کارخانه ایی را که در استان کرمان در آستانه ورشکستگی بود خرید تا ۲۰۰۰ نفر را از بیکاری نجات دهد /به نظر شما این اسطوره فوتبال در ماه چند کار خیر در کشور انجام می دهد

مرد اردبیلی، کارخانه ایی را که در استان کرمان در آستانه ورشکستگی بود خرید تا ۲۰۰۰ نفر را از بیکاری نجات دهد. به نظر شما این اسطوره فوتبال در ماه چند کار خیر در کشور انجام می دهدjavanankb.ir علی دایی کارخانه فولاد بردسیر کرمان را که در آستانه ورشکستگی و تعطیلی بود، خرید تا این

کد خبر : 859
تاریخ انتشار : چهارشنبه 4 خرداد 1401 - 22:23
مرد اردبیلی کارخانه ایی را که در استان کرمان در آستانه ورشکستگی بود خرید تا ۲۰۰۰ نفر را از بیکاری نجات دهد /به نظر شما این اسطوره فوتبال در ماه چند کار خیر در کشور انجام می دهد

مرد اردبیلی، کارخانه ایی را که در استان کرمان در آستانه ورشکستگی بود خرید تا ۲۰۰۰ نفر را از بیکاری نجات دهد. به نظر شما این اسطوره فوتبال در ماه چند کار خیر در کشور انجام می دهدjavanankb.ir

علی دایی کارخانه فولاد بردسیر کرمان را که در آستانه ورشکستگی و تعطیلی بود، خرید تا این کارخانه به فعالیت و حیات خود ادامه دهد. دایی با این کار ۲۰۰۰ کارگر را از بیکاری نجات داد

پایگاه خبری جوانان کهگیلویه و بویراحمد: علی دایی اسطوره فوتبال ایران یک کارخانه را از تعطیلی نجات داد

علی دایی جدا از اینکه فوتبالیست بسیار بزرگی بود و جزو مفاخر ورزش ایران به حساب می‌آید، انسان فوق العاده‌ای است و همواره شاهد کارهای خیر او هستیم.

علی دایی که برای بازدید و انجام کارهای مربوطه به این کارخانه در کرمان سر زده بود، به شدت مورد استقبال کارکنان این کارخانه قرار گرفت و آن‌ها از اسطوره فوتبال ایران تقدیر و تشکر کردند.

 

علی دایی امروز برای سرکشی به مدرسه ای در یکی از روستاهای محروم خراسان رضوی به روستای آزاد ده در صالح آباد سفر کرد.

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران امروز برای سرکشی به مدرسه ای در یکی از روستاهای محروم خراسان رضوی به روستای آزاد ده در صالح آباد سفر کرد.ظاهرا علی دایی هر سال برای سرکشی از این مدرسه و حل مشکلات دانش آموزان این منطقه، سفری به این روستا دارد.

علی دایی توانست رضایت اولیای دم را در یک پرونده قضایی گرفته و از حکم اعدام جلوگیری کند.

 

علی دایی پس از تلاش‌های مستمر، روز گذشته از خانواده‌ای که ۱۶ سال برای آزادی یک نفر رضایت نداده و تصمیم به قصاص فرد زندانی داشتند، رضایت گرفت.

اسطوره فوتبال ایران همراه با دادستان و رئیس زندان‌های کرج نزد خانواده شاکی رفته و در دقیقه ۹۰ رضایت اولیای دم که تصمیم به قصاص داشتند را گرفت.

این شخص و خانواده اش در پیامی از علی دایی برای کاری که کرد تشکر کردند. در این پیام آمده است: «آقای علی دایی از شما خیلی تشکر می‌کنم که باعث شدید من دوباره به پدر و مادرم برسم. خیلی از شما ممنون هستم، نمی‌دانم با چه زبانی از شما تشکر کنم. خیلی لطف کردید در حق من.»

 

بیوگرافی علی دایی

علی دایی در سال ۱۳۴۸ در شهرستان اردبیل و در محله خیرال متولد شد. در سال ۱۳۶۶ در رشته مهندسی عمران دانشگاه شریف پذیرفته شد.همسرش آذری زبان است و از از آشنایان دور خانوادگی آنهاست،مادر همسرش اردبیلی و پدرش تبریزی است و او بزرگ شده تهران می باشد. لیسانس صنایع غذایی می باشد او هشت سال از علی دایی کوچکتر است .پدر ایشان بازنشسته گمرک می باشد.او سومین فرزند و سومین پسر خانواده محسوب می شد.

روزی که دایی به دنیا آمد برف سنگینی می بارید. پدر علی دایی که راننده کامیون بود برای اینکه علی یک سال زودتر به مدرسه برود شناسنامه او را بزرگ تر کرد تا به جای تاریخ ۱۴ بهمن، اول فرودین به عنوان تاریخ تولد در شناسنامه علی دایی ثبت شود. جالب است بدانید از کودکی او را شهریار صدا می کردند و این نام هم اکنون لقب وی در فوتبال ایران و آسیا هم شمرده می شود

شهربانو منصوریان با انتشار تصویری از خودش و خواهرش در کنار علی دایی، اعلام کرد خبرهای خوبی در راه است. گویا آن ها قرار است با علی دایی همکاری داشته باشند اما هنوز مشخص نیست که این همکاری در چه حوزه ای خواهد بود.دایی وقتی هشت ساله بود به فوتبال علاقه مند شد. او کار حرفه ای و رسمی خود را با استقلال اردبیل آغاز کرد و سپس به تاکسیرانی و بانک تجارت رفت.

سوابق تحصیلی علی دایی

علی دایی در سال ۱۳۶۷ دوباره در کنکور شرکت کرد و این بار بدون آن که گزینش گریبان گیرش شود در رشته متالورژی دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته شد. او در حال حاضر بر خلاف تصور دو فرزند دارد . اما بیشتر رسانه ها عکسهای نورا دایی فرزند دومش را منتشر کرده اند .ماجرای بر سر زبان افتادن دنیز دایی از آنجایی شروع شد که علی دایی در برنامه نود به اسم دخترش قسم خورد به جان نورا نمی بخشم . اما مایلی کهن در جواب گفت بهتر است بگوید به جان دنیز نمی بخشم . بر این اساس ماجرای همسر سابق علی دایی بر سر زبانها افتاد .

جالب ترین فیلم از علی دایی - افشای راز زندگی اش !

 سوابق ورزشی علی دایی

نقطه عطف فوتبال او در ایران پیوستن به پرسپولیس در سال ۷۳ بود. علی دایی اولین لژیونر تاریخ فوتبال ایران در بوندسلیگای آلمان است. این اتفاق وقتی افتاد که در سال ۷۶ به دنبال درخشش خیره کننده در جام ملت های ۹۶ به تیم بوندسلیگایی آرمینیا بیله فلد پیوست.

افتخار بزرگ او یک سال بعد از پیوستن به بیله فلد رقم خورد یعنی وقتی که با قراردادی معادل یک میلیارد و ششصد میلیون تومان در آن زمان به بایرن مونیخ پیوست. وی ۱۰۹ گل ملی در کارنامهٔ خود دارد و با فاصلهٔ زیادی بهترین گلزن بازی های ملی در تاریخ فوتبال جهان است و آقای گل بی منازع جهان به شمار می رود.خود را بهمن ماه سال ۱۳۷۱ از همان دانشگاه دریافت کرد؛ او تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد تربیت بدنی دانشگاه آزاد ادامه داد.

جالب ترین فیلم از علی دایی - افشای راز زندگی اش !

علی دایی سفیر یونیسف٬ بازیکن سابق باشگاه های تاکسیرانی تهران، بانک تجارت، پرسپولیس، السد قطر، آرمینیا بیله فلد، بایرن مونیخ، هرتابرلین، الشباب امارات، صبا باطری، سایپا البرز و سرمربی کنونی تیم پرسپولیس تهران است. وی همچنین سابقه عضویت در کمیته فوتبال فیفا را داردفرزند اول وی در سال ۱۳۸۸ به دنیا آمد.

علی دائی علاوه بر فوتبال، در تجارت نیز موفق بوده است وگرداننده چندین شرکت بزرگ، چند فروشگاه، کارخانه تولیدی پوشاک ورزشی و عضو اتاق بازرگانی تهران است.علی دایی علاوه بر کارهای پوشاک ورزشی در ساختمان سازی نیز فعالیت دارد. علی دایی در شهرک گلستان شهر زادگاهش (اردبیل) یک مدرسه در مقطع متوسطه(هنرستان کار و دانش) به نام ابوالفضل دایی (پدرش) ساخته است و از خیرین مدرسه ساز اردبیل می باشد.

جالب ترین فیلم از علی دایی - افشای راز زندگی اش !

همچنین با انجام ۱۴۹ بازی ملی رکورددار بیشترین تعداد بازی در تیم ملی فوتبال ایران است. علی دایی که در دانشگاه صنعتی شریف مهندسی متالوژی خوانده در سال ۸۶ از سوی فیفا به عنوان بیست و ششمین بازیکن برتر تاریخ فوتبال جهان معرفی شد. دایی نه تنها از لحاظ عناوین فردی و تیمی پرافتخارترین فوتبالیست تاریخ ایران به شمار می رود که ثروتمندترین نیز هست. او یکی از سرمایه دارهای بزرگ ورزش به شمار می آید که البته همیشه دستی هم در کار خیر دارد. دایی هم اکنون ساکن نیاوران است.

مهریه عجیب همسر علی دایی

از آنجا که خانواده همسرم دارای اعتقادات ارزشمند اسلامی هستند، مهریه شان مانند مهریه حضرت فاطمه (س )، «آب » است.

خیلی ها فکرمی کردند که مهریه همسرم سکه های زیادی است ،به قول این جدیدی ها… اما با تفاهمی که بین مابود، چرا که مهریه ضامن خوشبختی نیست ،بلکه صداقت ها و حسن نیت ها، زمینه ساز یک زندگی مشترک است . وی در رابطه با مهمانان جشن ازدواج می گوید: البته جشن ازدواجم در تهران برگزار شد و افراد خانواده ام از اردبیل به تهران آمدند، همچنین بیشتر دوستانم در تهران هستند و به همین خاطرباید در تهران برگزار می کنند

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://javanankohgiluyehboyerahmad.ir/