فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان به تشریح اغتشاشات اخیر در این استان پرداخت و گفت: ‌برخی فرزندان منافقین ‌در این آشوب‌ها بازداشت شدند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان به تشریح اغتشاشات اخیر در این استان پرداخت و گفت: ‌برخی فرزندان منافقین ‌در این آشوب‌ها بازداشت شدند.       به گزارش ساسان عزیزی روزنامه نگار حوزه سیاسی و اجتماعی“سردار مرتضی کشکولی ظهر امروز در جلسه شورای سیاست‌گذاری ستاد کنگره ۶۵۴۴ شهید لرستان در دفتر نماینده ولی‌فقیه این

کد خبر : 4689
تاریخ انتشار : جمعه 15 مهر 1401 - 8:58
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان به تشریح اغتشاشات اخیر در این استان پرداخت و گفت: ‌برخی فرزندان منافقین ‌در این آشوب‌ها بازداشت شدند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان به تشریح اغتشاشات اخیر در این استان پرداخت و گفت: ‌برخی فرزندان منافقین ‌در این آشوب‌ها بازداشت شدند.

 

 

 

به گزارش ساسان عزیزی روزنامه نگار حوزه سیاسی و اجتماعیسردار مرتضی کشکولی ظهر امروز در جلسه شورای سیاست‌گذاری ستاد کنگره ۶۵۴۴ شهید لرستان در دفتر نماینده ولی‌فقیه این استان با بیان اینکه هرگاه کسی می‌خواهد ازلحاظ بعد و مرتبه ایمانی رشد کند باید فتنه‌ای را پشت سر بگذارد، اظهار داشت: این را پیش‌بینی کرده بودیم و محاسباتمان این بود که تا اواخر مهرماه یا اوایل آبان ماه فتنه‌ای خواهیم داشت اما بهانه‌اش را نمی‌دانستیم.

 

 

وی با بیان اینکه علی‌رغم اینکه این جنگ به‌دلیل صف‌بندی و صورت‌بندی دوستان و دشمنانی که در دو طرف جبهه بودند یک جنگ جهانی بود، افزود: ۷۵۰۰ نفر در تمام کشور در مجموع در شب اول به کف خیابان آمدند.

 

 

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با بیان اینکه در شب سوم خیابان‌ها قدری شلوغ‌تر شد، عنوان کرد: در شب سوم جمعیت به ۹۵۰۰ نفر افزایش یافت و در شهر سقز هنگامی‌که خانم مهسا امینی را برای خاک‌سپاری بردند تا ۳ هزار نفر جمعیت در آنجا وجود داشت.

 

 

وی با اشاره به حمله یک جمعیت ۲۵۰ نفرِ به فرمانداری سقز، بیان کرد: چهار روز پیش در تهران که دانشگاه‌ها ۹ صبح به خیابان آمدند که در ۱۰۵۸ نقطه از تهران ازدحام داشتیم که درمجموع جمعیت حدود ۴۵۰۰ نفر بودند.

 

 

کشکولی با اشاره به تجمعات ۲۰، ۵۰، ۷۰ و ۱۰۰ نفره در نقطه‌های مختلف، گفت: تنها در دونقطه از تهران جمعیت‌های ۴۰۰ نفره داشتیم.

 

 

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان اشاره به اغتشاشات این استان تصریح کرد: اغتشاش در چهار شهر لرستان داشتیم، در دورود شب اول جمعیتی در حدود ۲۰۰ نفر بودند که اجازه تجمع ندادیم.

 

کشکولی اظهار داشت: ۳۰ نفر شب اول در خرم‌آباد شب اول و در شب دوم تا ۶۰ نفر تجمع داشتیم و در شب چهارم تا ۱۵۰ نفر اما نه به‌صورت مجتمع در یکجا بلکه در نقاط مختلف پراکنده بودند.

 

 

وی افزود: ۴۰ نفر شب اول در کوهدشت، در بروجرد نیز تجمعات شب اول ۲۵ نفر و در شب‌های دوم و سوم به حدود ۴۰ نفر رسید.

 

 

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع)‌ لرستان با اشاره به اینکه در این استان به لطف خداوند خسارت مادی و آسیب جانی نداشتیم، عنوان کرد: در روز خاک‌سپاری نیکا شاکرمی با توجه به فراخوان‌هایی که خاله نیکا از طریق بی‌بی‌سی و اینترنشنال در ساعت ۲ بعدازظهر  برای تجمع داده بود بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر برای تجمع آمده بودند که برای بی‌بی‌سی فیلم می‌گرفتند و تمام زنان حاضر در تجمع حجاب داشته و با روسری آمده بودند.

 

 

وی با اشاره به وجود ۱۰۷ گردان در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان بیان کرد: در  اتفاقات رخ‌داده شده در این استان فقط از نیروهای بسیجی بهره بردیم و از گردان‌های تکاور مجهز استفاده نکردیم.

 

 

کشکولی گفت: فضای مجازی یک جمعیت میلیونی در فضای توهم و خیال راه انداخته بودند و می‌گفتند کار نظام تمام است و آمریکا، صهیونیست‌ها، کمونیسم و وهابیت خود را برای براندازی و تجزیه نظام آماده کرده بودند.

 

 

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع)‌ لرستان تصریح کرد: در تجمعات و اغتشاشات اخیر برخلاف دروغ‌پردازی رسانه‌های ضدانقلاب از هیچ‌گونه سلاحی استفاده نکردیم و فقط از نیروهای بسیجی برای مدیریت و حفظ آرامش در اتفاقات استفاده کردیم.

 

 

 

کشکولی با اشاره به دستگیری‌ها اظهار داشت: برخی فرزندان منافقین زندان‌رفته و اخراج‌شده قدیم در این دستگیری‌ها حضور داشتند.

 

 

وی با اشاره به وجود برخی نقاط ضعف فرهنگی که در فتنه‌ها خود را نشان می‌دهند، افزود: باید در آینده باید سپاه، روحانیت، آموزش‌وپرورش و صداوسیما برای جوانان و نوجوانانمان فکری کنیم که طعمه عوام‌فریبی دشمنان نشوند.

 

 

 

جزئیات جدید از اغتشاشات استان گیلان/ بازداشت ۱۰۶ لیدر اصلی آشوب‌ها و ۸ تیم و کانون شورشی

 

 

فرمانده سپاه‌ استان گیلان ضمن ارائه توضیحاتی درباره جزئیات و اهداف اغتشاشات در استان گفت: ۱۰۶ نفر از لیدرهای اغتشاشات در استان دستگیر شدند و اعلام می‌کنیم همه کسانی‌که به اموال مردم و دولت در گیلان آسیب رساندند دستگیر شدند.

 

 

سردار محمد عبدالله‌پور پیش از ظهر امروز در همایش فعالان رسانه‌ای گیلان و لزوم جهاد تبیین در جنگ روایت‌ها اظهار داشت: کسانی‌که در اغتشاشات اخیر گیلان دستگیر شدند، تعدادی زیادی از آن‌ها حالت مست داشتند و با همان شرایط به تخریب اموال عمومی‌ روی آوردند و مسجد آتش زدند.

 

 

فرمانده سپاه‌ استان گیلان از دستگیری ۱۰۶ نفر از لیدرهای اغتشاشات در گیلان خبر داد و بیان کرد: بعضی‌ها دچار هیجانات ناشی از بازی‌های رایانه‌ای و برخی نیز فرزند طلاق بودند؛ اکثر دستگیرشدگان از طبقه متوسط به سمت ضعیف و با مشکلات عدیده خانوادگی مواجه بودند و مصرف دخانیات و مواد مخدر هم داشتند.

 

 

سردار عبدالله‌پور گفت: بسیاری از دستگیرشدگان در اتفاقات سال ۹۶ و ۹۸ شرکت نداشتند و اراذل اوباش دستگیرشده نیز شناسنامه‌دار نبودند و می‌توان گفت که همه کسانی‌که به اموال مردم و دولت در گیلان آسیب رساندند دستگیر شدند حتی آنان که به اغتشاشگران جا و مکان دادند شناسایی و دستگیر شدند.

 

 

وی با بیان اینکه ملت ایران در مقابل فتنه‌ها و حوادث مختلف سربلند شده‌ و توانسته خود را حفظ کند تصریح کرد: هم‌اکنون از نظر امنیتی بر اوضاع مسلط هستیم و شناسایی و دستگیری‌های انجام شده نیز با کمک فراجا انجام شد لذا به کسی اجازه نمی‌دهیم که سد راه انقلاب اسلامی شود و تمام موانع را پشت سر می‌گذاریم.

 

 

فرمانده سپاه استان گیلان با اشاره به برخی اعترافات دستگیرشدگان اغتشاشات در استان گفت: ۳۹ درصد از دستگیرشدگان اعتراف کردند که تحت تاثیر رسانه‌ها قرار گرفته بودند و بیش از ۶۰ درصد هم اعتراف کردند که در صحنه دچار هیجان شده‌‌اند.

 

 

سردار عبدالله‌پور به ویژگی‌های اغتشاشات اخیر اشاره کرد و افزود: اکثر این افراد، آموزش دیده و تحت تاثیر فضای مجازی قرار گرفته بودند تا جایی‌که به این افراد یاد داده بودند که وقتی دستگیر شدند چه بگویند.

 

 

وی اضافه کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های اغتشاشگران این بود که سعی می‌کردند سریع از صحنه اغتشاش فرار کنند و تمرکزشان روی مناطقی بود که کوچه زیاد داشت البته بعضی‌ دستگیرشدگان نیز از سایر استان‌ها نظیر تهران، مشهد، اردبیل و تبریز برای اغتشاش به گیلان آمده بودند.

 

 

 

فرمانده سپاه استان گیلان با بیان اینکه اکثر اراذل اوباش مسلح به سلاح سرد بودند تصریح کرد: در روزهای نخست، برخی خانم‌ها بیشتر میدان‌داری می‌کردند و شعارشان کشف حجاب بود اما روزهای بعد صحنه تغییر کرد و برخی جوانان هیجان‌زده دهه هشتادی‌ وارد صحنه شدند.

 

 

سردار عبدالله‌پور خاطرنشان کرد: برخی دستگیرشدگان هم در اعتراف‌هایشان می‌گفتند مسئله‌ حجاب به ما ربطی ندارد یا حتی اسم مهسا امینی را نشنیده بودند.

 

 

وی با اعلام اینکه جریان معاند سلطنت‌طلب و کانون‌های شورشی نیز جزو عوامل اغتشاش بودند و در جریانات اخیر، ۸ تیم و کانون شورشی در گیلان دستگیر شدند ابراز داشت: ضابان ماموران ناجا هم دستگیر شدند.

 

 

فرمانده سپاه استان گیلان با بیان اینکه انقلاب اسلامی با این اتفاقات از بین نمی‌رود تصریح کرد: با توجه‌ به حادثه اوکراین، دشمن می‌داند که ایران، چین و روسیه در این شرایطی اهدافی دارند به همین‌دلیل دشمن، روسیه را درگیر جنگ کرد و برای چین هم نقشه دارند و به‌دنبال تجزیه ایران هستند.

 

 

 

سردار عبدالله‌پور افزود: دشمن برای ما نقشه داشت اما خودشان آسیب دیدند تاجایی‌که اکنون تمام تجزیه‌طلب‌های نزدیک مرز کشورمان که علیه نظام اسلامی اقدام می‌کنند باید خلع سلاح شوند.

 

 

مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه استان گیلان نیز در این مراسم با اشاره به اتفاقات اخیر اظهار داشت: اتفاقات امسال جلوه کاملاً سکولاریسمی داشت و در شعارها و نوع کنش‌های افرادی که در این اتفاقات حضور داشتند به هیچ وجه دغدغه و مطالبه دینی مشاهده نمی‌شود.

 

 

سجاد ستوده با بیان اینکه اتفاقات اخیر یک اعتراض و اغتشاش کاملاً رسانه‌‌ای بوده و شبکه‌های اجتماعی نقش اصلی را داشتند گفت: بسیاری از رسانه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان نقش عمده را در بازنمایی وقایع و رخدادهای اخیر داشتند تا‌جایی‌که خبر اتفاقات ایران سوژه نخست رسانه‌های بین‌المللی شده بود.

 

 

وی تصریح کرد: برخی رسانه‌های غربی در یک هفته اخیر بیش از ۸۰۰ مقاله و یادداشت پیرامون اتفاقات ایران تولید کردند از سوی دیگر اقدام به بازنمایی چندبرابری اتفاقات محدود، خرد و کوتاه می‌کردند که نشان می‌دهد با یک اتفاق کاملاً رسانه‌ای مواجه بوده‌ایم که بخشی از آن حاصل اشتباهات خودمان در حوزه کنش رسانه‌ای و فضای رسانه و بخش دیگر آن حاصل برنامه‌ریزی دشمن بود.

 

 

 

مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه استان گیلان به برخی دلایل اتفافات اخیر اشاره و بیان کرد: از سال ۲۰۰۰ به بعد شاهد فراگیر شدن اینترنت و فضای مجازی بودیم که نشان می‌دهد بشر وارد یک دوره جدیدی از حیات اجتماعی شده است که هیچ تشابهی با دوره‌های قبلی ندارد.

 

 

ستوده با اشاره به نقش کرونا در افزایش فعالیت‌ها در فضای مجازی و سرعت‌بخشی رسانه خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی، بستر فضای مجازی نقش ویژه‌ای در بستر تحول پیدا کرد و رسانه‌ نیز تبدیل به ابزار تحول شد.

 

 

 

وی گفت: با توجه به اتفاقات سال ۲۰۰۰ به بعد، کنش و  واکنش بسیاری از متولدان دهه ۸۰ نیز با تحولاتی همراه بود تا جایی‌که امروز بیش از ۸۰ درصد این نسل مشغول وقت‌گذرانی در شبکه‌های اجتماعی هستند و یا در بازی‌های دیجیتال افراط می‌کنند و اهل محیط‌زیست، کنش‌های اجتماعی و زیست شبانه هستند و این نوع سبک زندگی‌ هم به سمت غربگرایی است.

 

 

مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه استان گیلان با اشاره به ۲ وجه عمده اتفاقات اخیر افزود: وجه نخست، سبک زندگی است از سوی دیگر در جنگ شناختی، ابزار اصلی رسانه است و رسانه مدرن به‌دنبال ایجاد اختلال در نظام محاسباتی کشور است و در تلاش است تا به تفکرات و تعلقات افراد ورود کند و در چنین شرایطی رسانه‌ای پیروز است که بتواند داستان خود را زودتر نقل کند.
ستوده با بیان اینکه آمریکا بالغ بر ۷ هزار میلیارد دلار در عراق هزینه کرد اما به نتیجه‌‌ای که می‌خواستند نرسیدند گفت: برای کشوری مانند آمریکا دیگر نمی‌صرفد که به کشورها حمله کند لذا وارد عرصه دیگری برای تقابل شد به همین دلیل آمریکا از سال ۲۰۰۰ به بعد دیگر به کشوری حمله نکرد و تصمیم گرفت در حوزه فرهنگ، سینما و رسانه سرمایه‌گذاری کند.

 

 

مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه استان گیلان “سواد رسانه” را ابزار غلبه بر رسانه مدرن دانست و عنوان کرد: سواد رسانه باید در جامعه توسعه یابد تا فرد بدون تحقیق سریع‌ موضوعات منتشر شده را نپذیرد.

 

 

 

وی با بیان اینکه برخی جریانات و فعالان رسانه‌ای انقلاب نیز در اتفاقات اخیر دچار مارپیچ سکوت بودند تصریح کرد: در این روزها عده‌ای همواره حرف از ناآرامی‌ می‌زنند در حالی‌که بیشتر ناآرامی‌ها، مجازی است.

 

 

مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه استان گیلان با اشاره به ماهیت توییت برخی هنرمندان گفت: در همین ایام، ۱۷ هزار اکانت توییتری شناسایی کردیم که وجود نداشتند بلکه ربات بوده است.

 

 

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://javanankohgiluyehboyerahmad.ir/