مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۰ اسم پُرطرفدار دختر و پسر کهگیلویه و بویراحمدی طی ۸ ماهه امسال را اعلام کرد.

مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۰ اسم پُرطرفدار دختر و پسر کهگیلویه و بویراحمدی طی ۸ ماهه امسال را اعلام کرد.             پایگاه خبری جوانان کهگیلویه و بویراحمد/داوید صادقی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون سه هزار و ۹۹۳ فقره ازدواج و

کد خبر : 5695
تاریخ انتشار : پنجشنبه 1 دی 1401 - 13:08
مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۰ اسم پُرطرفدار دختر و پسر کهگیلویه و بویراحمدی طی ۸ ماهه امسال را اعلام کرد.

مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۰ اسم پُرطرفدار دختر و پسر کهگیلویه و بویراحمدی طی ۸ ماهه امسال را اعلام کرد.

 

 

 

 

 

 

پایگاه خبری جوانان کهگیلویه و بویراحمد/داوید صادقی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون سه هزار و ۹۹۳ فقره ازدواج و یک هزار و ۷۷ فقر طلاق در استان کهگیلویه و بویراحمد به ثبت رسیده است.

 

 

 

 

وی اظهار کرد: تعداد ازدواج نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵.۵ درصد کاهش داشت و در زمینه طلاق با افزایش ۸.۷ درصدی مواجه بوده ایم.

 

 

 

 

هر ۴ ازدواج یکی به طلاق ختم می شود

 

 

 

 

مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: از هر چهار فقره ازدواج در استان کهگیلویه و بویراحمد یک مورد طلاق رخ می دهد.

 

 

 

 

صادقی تصریح کرد: در سال گذشته در مجموع پنج هزار و ۷۰۶  فقره ازدواج و یک هزار و ۱۴۶ فقره طلاق در این استان رخ داده است.

 

 

 

 

کاهش ولادت در کهگیلویه و بویراحمد 

 

 

 

 

وی ادامه داد: در هشت ماهه امسال ۶ هزار و ۵۳۶ واقعه ولادت در استان کهگیلویه و بویراحمد به ثبت رسیده که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش ۶ و هشت دهم درصد مواجه بوده است.

 

 

 

 

مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: این در حالی است که طی مدت مشابه سال گذشته هفت هزار و ۱۶ ولادت در استان کهگیلویه و بویراحمد به ثبت رسیده بود.

 

 

 

 

صادقی تاکید کرد: از مجموع ولادت های ۸ ماهه امسال استان سه هزار و ۳۳۳ مورد پسر و سه هزار و  ۲۰۴ دختر بوده اند.

 

 

 

 

وی با بیان اینکه بیشترین ولادت طی ۸ ماهه امسال در استان کهگیلویه و بویراحمد مربوط به شهرستان بویراحمد با سه هزار و ۷۵ نفر بوده است، اظهار کرد: طی این مدت در شهرستان کهگیلویه یک هزار و ۴۱۶ مورد، شهرستان گچساران ۹۲۶ مورد، شهرستان دنا ۳۷۱ مورد، شهرستان بهمئی ۳۳۱ مورد، شهرستان لنده ۱۵۸ مورد، شهرستان باشت ۱۳۴ مورد و شهرستان چرام ۱۲۵ مورد ولادت به ثبت رسیده است.

 

 

 

 

مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: میانگین نرخ ولادت در استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۴ در یک هزار است این میزان یک درصد از میانگین کشور بالاتر است.

 

 

 

 

صادقی افزود: میانگین سن ازدواج در بین مردان استان کهگیلویه و بویراحمد طی هشت ماهه سال جاری ۳۱.۲۴ و در بین زنان ۲۵.۸۲ بوده است.

 

 

 

 

وی اظهار کرد: همچنین میانگین سن طلاق در بین مردان این استان ۳۷.۹۷ و در بین زنان ۳۲.۸۲ است.

 

 

 

 

۲۴۲ چندقلوزایی در کهگیلویه و بویراحمد 

 

 

 

 

مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در هشت ماهه سال جاری ۲۴۲ مورد چندقلوزایی در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است.

 

 

 

 

 

صادقی تصریح کرد: از این تعداد ۱۱۳ مورد دوقلو، چهار مورد سه قلو و یک مورد چهارقلو بوده است.

 

 

 

 

 

وی ادامه داد: در هشت ماهه امسال بیشترین چند قلوزایی در استان کهگیلویه و بویراحمد مربوط به شهرستان بویراحمد بوده است.

 

 

 

 

مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: طی این مدت بطور میانگین در هر شبانه روز در استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۷ واقعه ولادت و در هر ساعت ۱.۱ واقعه به ثبت می رسد.

 

 

 

 

 

صادقی تاکید کرد: بیشتر طلاق های استان کهگیلویه و بویراحمد در ۳۰ سال تا ۳۴ سالگی رخ داده است.

 

 

 

 

بیشترین فراوانی نام پسران و دختران کهگیلویه و بویراحمد 

 

 

 

 

 

وی اظهار کرد: بیشترین فراوانی نام پسران و دختران استان کهگیلویه و بویراحمد را طی هشت ماهه امسال  به ترتیب «آراد» و «رستا» تشکیل می دهد.

 

 

 

 

مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: طی ۸ ماهه امسال در این استان به ترتیب برای پسران بیشتر نام «آراد»، «حسین»، «رضا»، «کارن»، «هیراد»، «آرسام»، «امیرعلی»، «راد مهر»، «هاکان» و «آیهان» و برای دختران «رستا»، «هانا»، «دلوین»، «آوینا»، «زهرا»، «نیلا»، «فاطمه»، «آوا»، «نیکا» و «آنیسا» انتخاب شده است.

 

 

صادقی بیان کرد: در هشت ماهه سال جاری دوهزار و ۵۳ نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد فوت کردند که از این تعداد یک هزار و ۲۱۷نفر مرد و ۸۳۶ نفر زن بوده اند.

 

 

 

 

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://javanankohgiluyehboyerahmad.ir/