مدیر عامل صندوق اعتباری هنر: استقبال پُر شور مردم از نکوداشت نامداران فرهنگ و هنر، ما را به ادامه راه دلگرم می‌کند

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر: استقبال پُر شور مردم از نکوداشت نامداران فرهنگ و هنر، ما را به ادامه راه دلگرم می‌کند رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر،اظهارداشت:حضور خوب و چشمگیر شما مردم خوب و عزیز بیرجند و استان خراسان جنوبی در این محفل ما را استوارتر کرد و متوجه شدیم تصمیم و راهی را

کد خبر : 20509
تاریخ انتشار : یکشنبه 1 بهمن 1402 - 10:00
مدیر عامل صندوق اعتباری هنر: استقبال پُر شور مردم از نکوداشت نامداران فرهنگ و هنر، ما را به ادامه راه دلگرم می‌کند

 

به گزارش ساسان عزیزی روزنامه نگار سیاسی و اجتماعی ” مشاور وزیر فرهنگ و مدیر عامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به حضور و استقبال پُر شور مردم استان خراسان جنوبی از آئین نکوداشت فرهنگ و هنر این دیار ، تأکید کرد: براین باوریم جامعه و منطقه ای که علاقه مند به فرهنگ و هنر باشند از دل آن هنرمندان نامدار رویش می کند که این استان از جمله آن مناطق به شمار می رود.

 

سید مجید پور احمدی در ششمین آئین نکوداشت نامداران فرهنگ و هنر استان خراسان جنوبی، با تبریک  فرارسیدن ماه مبارک رجب، ضمن قدردانی از مسئولان استان، جمع کثیر مردم هنردوست حاضر، هنرمندان استانی و همچنین هنرمندانی که همراه کاروان هفت بحر هنر به بیرجند آمده اند، گفت: من عظمت و بزرگ منشی مردم این دیار را که دیدم، تصمیم گرفتم بیشتر شنونده و بیننده باشم اما ادب اجازه نمی دهد چند نکته خدمت این انسان های فرهیخته و با فرهنگ نگویم.

 

رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر، اظهار داشت: حضور خوب و چشمگیر شما مردم خوب و عزیز بیرجند و استان خراسان جنوبی در این محفل ما را استوارتر کرد و متوجه شدیم تصمیم و راهی را که در پیش گرفته و انتخاب کردیم که در آن چند طرح جدید را برای نخستین بار اجرا کنیم، استان درستی بوده است.

 

پوراحمدی در ادامه با اشاره به اینکه حضور ما در این استان در ابتدای حرکت کاروان هفت بحر هنر به ما چشم انداز های بسیار بلندتری داد، ابراز امیدواری کرد تا در استان های بعدی نیز همین طور که شما مردم عزیز، فرهنگ دوست و علاقه مند به فرهنگ و هنر از نکوداشت هنرمندان دیار خود استقبال کردید، انشالله دیگر استان ها نیز این حضور شما را مشاهده کنند و برای تجلیل از نامداران خودشان حضور بهم رسانند.

 

مشاور وزیر فرهنگ و مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در ادامه سخنان خود با قدردانی از زحمات و پیگیری های مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و  استاندار محترم  خراسان جنوبی که یک پای تصمیم برگزاری و تشکیل این برنامه وزین بودند، خاطرنشان کرد: دوماه پیش ما در نشستی مشترک در حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که سلام گرم و مخصوص خدمت شما رساندند، زمانی صحبت از برگزاری این برنامه به میان آمد استاندار فرهنگ دوست شما بسیار استقبال کرده و قول دادیم که طی دوماه آینده (در دی ماه ) این برنامه برگزار شود که امشب شاهد برپایی این آئین با شکوه هستیم .

 

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر: استقبال پُر شور مردم از نکوداشت نامداران فرهنگ و هنر، ما را به ادامه راه دلگرم می‌کند

رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر در ادامه تصریح کرد: همیشه فکر می کردم چطور ممکن است یک  استانی نسبت به جمعیت کم خود، اینقدر دارای نشان  درجه یک هنری باشد؛ خراسان جنوبی یکی از بالاترین استان‌ها به لحاظ داشتن هنرمندان دارای نشان درجه یک هنر نسبت به جمعیت آن است که نشان از فرهنگ‌دوستی مردمان آن دارد.

 

پوراحمدی تاکید کرد: معتقدیم،جامعه و منطقه ای که مردمش علاقه مند به فرهنگ و هنر باشند از دل آن هنرمندان نامدار رویش می کند.

 

توجه به نامداران فرهنگ و هنر یک اصل تحولی در دولت مردمی است

 

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر: استقبال پُر شور مردم از نکوداشت نامداران فرهنگ و هنر، ما را به ادامه راه دلگرم می‌کند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ضمن قدردانی از تلاش ها و پیگیری های صندوق اعتباری هنر در حل مسائل اصحاب فرهنگ و هنر ، گفت: در سیاست های تحولی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم، توجه به پیشکسوتان و بزرگان در حوزه فرهنگ و هنر و رسانه یک اصل مهم است.

 

وی افزود: این مراسم با تأسی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمایت استاندار محترم خراسان جنوبی و به همت و پیگیری مدیرعامل صندوق اعتباری هنر برگزار شد و مردم شریفی که با حضور خود سبب شدند که این آیین هرچه بهتر و باشکوه‌‌تر برگزار شود.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در حوزه برنامه های فرهنگی و هنری خراسان جنوبی به همت انجمن ها و هنرمندان استان ما در یک برنامه تحولی، سیر صعودی را آغاز کرده است. امسال بعد از دهه ۸۰، چهار اثر هنرمندان عرصه نمایش استان خراسان جنوبی برای اولین بار به جشنواره منطقه‌ای کشور راه یافت و یک اثر (نمایش فخرالزمان به کارگردانی مهدی مسروری از بیرجند) به جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه پیدا کرد.

 

فرخنده بیان کرد: تله تئاتر «بی‌قرار» سیمای شبکه خاوران و رادیو تئاتر صدای خاوران «رنا» به چهل و دومین جشنواره بین المللی فجر راه یافت.

 

به گفته وی، همچنین در حوزه هنرهای تجسمی نیز با رشد حدود ۳۰۰ درصدی امسال ۴۵۰ اثر از هنرمندان خراسان جنوبی را دریافت کردیم و آثار برتردر جشنواره تجسم هنر در سطح ملی دریافت کردیم .

 

وی تصریح کرد: روزهای روشن و پر رونق تری پیش روی اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه  خراسان جنوبی است لذا به عشق ایران و ایرانی همه خواهیم آمد و همه کسانیکه نمی خواستند هنرمندان روی صحنه باشند امشب با عمل خودمان ثابت کردیم دل تک تک هنرمندان برای برافراشته ماندن پرچم سه رنگ کشورمان می تپد.

 

تمام درخواست های استان خراسان جنوبی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی محقق شد

 

استاندار خراسان جنوبی نیز در این مراسم با تقدیر از استقبال چشمگیر مردم فرهنگ دوست استان از مراسم تجلیل از نامداران فرهنگ و هنر این خطه از کشور و تشکر از مدیرعامل صندوق اعتباری هنر برای برگزاری این مراسم، گفت: استان خراسان جنوبی ظرفیت فراوانی در حوزه فرهنگ و هنر دارد و در طول تاریخ علما، ادبا و مفاخر علمی و فرهنگی در این استان حضور داشتند، مقام معظم رهبری در فرمایشات خود به علمای این دیار مانند آیت الله تهامی، آیت الله عارفی و آیت الله عبادی اشاره کرده اند.

 

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر: استقبال پُر شور مردم از نکوداشت نامداران فرهنگ و هنر، ما را به ادامه راه دلگرم می‌کند

جواد قناعت با اشاره به اینکه استان خراسان جنوبی فرهنگ خیز و با مردمانی متدین و فرهنگی، مفاخر فراوانی چه در گذشته و چه در حال در خود پرورش داده است، اظهار داشت: امروز شاهد حضور بیش از ۲ هزار نفر از مردم هنردوست این استان برای تجلیل از نامداران فرهنگ و هنر هستیم که نشان از ظرفیت بالای این استان در حوزه فرهنگ و هنر دارد.

 

استاندار خراسان جنوبی همچنین به سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آبان ماه سالجاری به این استان اشاره کردو گفت: ما از وزیر با کفایت دولت سیزدهم چند تقاضا داشتیم که خوشبختانه همگی در حال انجام است.

 

وی در ادامه با اشاره درخواست های استان و مراحل انجام کارها، افزود: افتتاح پروژه خانه فرهنگ یکی از اقدامات مهم در دولت مردمی بود.

 

استاندار خراسان جنوبی از برگزاری کنگره ابن حسام خوسفی به عنوان یکی دیگر از درخواست های این استان یاد کرد و گفت: این مهم نیز با مساعدت وزیر و با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور در حال انجام است و این کنگره ملی آغاز به کار کرده است.

 

قناعت در ادامه سخنان خود، تخصیص تسهیلات به اصحاب فرهنگ و هنر استان را به عنوان درخواست بعدی خود از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یاد کرد و اظهار داشت: با حمایت صندوق اعتباری هنر مبلغ یک میلیارد تومان به هنرمندان استان تخصیص یافت.

 

وی همچنین به درخواست برگزاری مراسم نکوداشت نامداران فرهنگ و هنر در این استان هم اشاره کرد و افزود: موجب مسرت است که با همت صندوق اعتباری هنر و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز شاهد برگزاری باشکوه این مراسم هستیم.

 

به گفته قناعت ، حمایت از چاپ کتاب آثار دکتر محمد مهدی ناصح و دکتر محمد بهنام فر و فعال سازی پروژه تالار شهر و آمفی تئاتر بیرجند با تخصیص ۲۷۵ میلیارد تومان موارد دیگری بود که با مساعدت وزیر فرهنگ در حال انجام است.

 

استاندار خراسان جنوبی در پایان با اشاره به تأکید رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مبنی بر تقویت هویت ایرانی- اسلامی، تصریح کرد: باید تلاش کنیم مردم ما با نشاط در صحنه باشند و به حول قوه الهی با حضور پرشور خود پای صندوق های رای حماسه دیگری خواهند آفرید. هرچه درصد مشارکت و حضور مردم در پای صندوق‌های رای بیشتر باشد امنیت پایدار و قدرت چانه‌زنی ما در سطح بین المللی بیشتر خواهد شد.

 

 

تأکید صندوق هنر بر تجلیل و احترام به هنرمندان استانی

 

اسماعیل آذر شاعر و ادیب معاصر در این مراسم با اشاره به ویژگی‌های خطه خراسان جنوبی، گفت: بیرجند سرشار از عشق و زیبایی و با مردمانی فرهنگ دوست است.

 

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر: استقبال پُر شور مردم از نکوداشت نامداران فرهنگ و هنر، ما را به ادامه راه دلگرم می‌کند

وی ادامه داد: بیرجند بخاطر اخلاق است که بیرجند شده است. بسیار خوشحال هستم که در کنار شما مردم با اخلاق خراسان جنوبی هستم و به بودن در کنار شما افتخار می کنم .

 

این شاعر و ادیب معاصر با اشاره به اینکه صندوق اعتباری هنر به عنوان یکی از زیر مجموعه های وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی به کار و امور هنرمندان رسیدگی می کند اظهار داشت: چنانچه اصحاب فرهنگ و هنر تسهیلات، خدمات بیمه ای و … نیاز داشته باشند، حمایت می کند. اخیراً شهرک مسکونی را با حمایت و کمک وزارت فرهنگ تدارک دیده و در حال ساخت هستند .

 

وی افزود: این مجموعه در حال حاضر بیشترین وقت و تلاش خود را برای تجلیل و احترام به هنرمندان می گذارد. اینکه ما امروز به این خطه آمدیم  فقط برای تجلیل از هنرمندان این شهر و این دیار است که به فضل الهی این مهم در کل کشور در حال گسترش است؛ تاکنون در چندین استان مراسم نکوداشت نامداران فرهنگ و هنر برگزار شده و این استان ششمین مقصد تجلیل صندوق اعتباری هنر است.

 

این نویسنده نامدار کشور با اشاره به تنوع موسیقی در این خطه از کشور گفت: موسیقی در این منطقه از سابقه ای طولانی برخوردار است و  بهترین سورنا نوازها در شهر شما هستند.

 

در پایان این مراسم با حضور مشاور وزیر فرهنگ و مدیر عامل صندوق اعتباری هنر، استاندار خراسان جنوبی و شماری از هنرمندان، از نامداران و پیشکسوتان فرهنگ و هنر استان خراسان جنوبی با اهدای تندیس و لوح تقدیر به امضای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تجلیل بعمل آمد.

 

این ششمین آئین نکوداشت هنرمندان نامدار، پیشکسوت و یا دارای نشان درجه یک هنری است که در استان ها به همت صندوق اعتباری هنر در دولت مردمی  برگزار می شود.

 

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر: استقبال پُر شور مردم از نکوداشت نامداران فرهنگ و هنر، ما را به ادامه راه دلگرم می‌کند

پیش تر نیزآئین نکوداشت هنرمندان و نامداران فرهنگ و هنر در خوانسار، گیلان، زنجان، اردبیل و بم، توسط صندوق اعتباری هنر و همکاری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار و مورد استقبال اهالی فرهنگ و هنر، پیشکسوتان، نامداران، خانواده ها و مردم استان ها قرار گرفت.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://javanankohgiluyehboyerahmad.ir/