مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد: زنجانی و جزایری در زندان هستند/ آخرین وضعیت طبری، نجفی و هاشمی

مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد: زنجانی و جزایری در زندان هستند/ آخرین وضعیت طبری، نجفی و هاشمی         مرکز رسانه قوه قضاییه در پی انتشار مطالبی در مورد وضعیت مبهم آزادی برخی از محکومان و برداشت‌های غیرصحیح و غیردقیق از سخنان رئیس سازمان زندان‌ها درباره آخرین وضعیت بابک زنجانی، شهرام جزایری،

کد خبر : 10434
تاریخ انتشار : پنجشنبه 8 تیر 1402 - 12:16

مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد:

زنجانی و جزایری در زندان هستند/ آخرین وضعیت طبری، نجفی و هاشمی

 

 

 

 

مرکز رسانه قوه قضاییه در پی انتشار مطالبی در مورد وضعیت مبهم آزادی برخی از محکومان و برداشت‌های غیرصحیح و غیردقیق از سخنان رئیس سازمان زندان‌ها درباره آخرین وضعیت بابک زنجانی، شهرام جزایری، مهدی هاشمی، محمدعلی نجفی و اکبر طبری توضیحاتی منتشر کرد.

 

 

 

به گزارش ساسان عزیزی روزنامه نگار سیاسی و اجتماعی در توضیح مرکز رسانه قوه قضاییه، آمده است: بابک زنجانی و شهرام جزایری در زندان و در حال طی دوران محکومیت هستند.

 

در مورد مهدی هاشمی همان طور که پیش‌تر نیز اطلاع رسانی شده است وی پس از تحمل هفت سال زندان و پرداخت جزای نقدی و اجرای حکم شلاق، اکنون طبق قانون و به صورت آزادی مشروط در خارج از زندان است.

 

وکیل مهدی هاشمی در این مورد می‌گوید: وی زمانی آزاد شد که ۳ سال از امکان صدور حکم آزادی مشروط اش گذشته بود.

 

مهدی هاشمی ۱۸ مرداد سال ۹۴ از سوی شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام مشارکت در ارتشا، اختلاس، اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرائم علیه امنیت کشور به ۱۰ سال حبس و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شد.

 

براساس حکم صادر شده، شروع حبس مهدی هاشمی در تاریخ ۱۸ مرداد ماه سال ۹۴ بود.

 

وی در تاریخ ۲۲ شهریور ۱۴۰۰، بخشی از جزایی نقدی را پرداخت کرد و در تاریخ ۱۷ دی ماه ۱۴۰۱ نسبت به ردمال و پرداخت مابقی جزای نقدی اقدام نمود، همچنین حکم شلاق نیز نسبت به وی اجرا شد و پس از گذراندن حدود ۷ سال حبس به صورت مشروط و طبق قانون از زندان آزاد گردید.

 

محکومیت محمدعلی نجفی خاتمه یافته است

 

در توضیحات مرکز رسانه قوه قضائیه در مورد محمدعلی نجفی آمده است: وی سابقا اقدام به اخذ رضایت از شاکی خصوصی خود نموده و با توجه به بخشنامه عفو معیاری ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ و حصول شرایط اعمال عفو، پس از تحمل بیش از ۳ سال زندان مانند بسیاری از افراد دیگر از زندان آزاد و محکومیت وی خاتمه یافته است. نجفی به واسطه جنبه عمومی جرم خود، به ۶ سال و نیم حبس محکوم شده بود که بیش از ۳ سال از این مدت را در زندان بود.

 

آخرین وضعیت پرونده اکبر طبری

 

مرکز رسانه قوه قضائیه در ادامه و درباره آخرین وضعیت پرونده اکبر طبری نیز اعلام کرد: محکوم‌علیه اکبر اتباعی طبری دارای عناوین اتهامی متعدد بوده که در بعضی از عناوین به ویژه ارتکاب بزه اعمال نفوذ به ۴۵ ماه حبس محکوم شده که این مدت حبس نامبرده با گذراندن دوران محکومیت به صورت کامل خاتمه یافته است. وی در دوران محکومیت نیز از هیچ مرخصی طویل المدتی استفاده نکرده است.

 

در مورد سایر عناوین اتهامی اکبر طبری نیز حکم بر محکومیت صادر، لیکن به دلیل اعتراض و واخواهی او و وکلایش، طبق قانون مراتب در دیوان عالی کشور در حال بررسی مجدد است همچنین طبری جریمه‌های نقدی که به آن محکوم شده بود را پرداخت کرده است.

 

براساس اعلام مرکز رسانه قوه قضائیه، نامبرده بعد از تحمل ۴۵ ماه حبس، اکنون پس از تودیع وثیقه ۳۰۰ میلیارد تومانی و بر اساس تصمیم مرجع قضایی از زندان خارج شده تا نتیجه نهایی پرونده وی در دیوان عالی کشور مشخص شود.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

javanankb.ir