مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: اعضای شبکه اراذل و اوباش مرتبط با سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی به دار مجازات آویخته شدند.

مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: اعضای شبکه اراذل و اوباش مرتبط با سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی به دار مجازات آویخته شدند.             به گزارش پایگاه خبری جوانان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، صبح امروز یکشنبه، احکام چهار نفر از اعضای اصلی باند اراذل و

کد خبر : 5450
تاریخ انتشار : یکشنبه 13 آذر 1401 - 8:05
مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: اعضای شبکه اراذل و اوباش مرتبط با سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی به دار مجازات آویخته شدند.

مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: اعضای شبکه اراذل و اوباش مرتبط با سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی به دار مجازات آویخته شدند.

 

 

 

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری جوانان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، صبح امروز یکشنبه، احکام چهار نفر از اعضای اصلی باند اراذل و اوباش مرتبط با سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی اجرا شد.

 

 

 

«حسین اردوخانزاده»، «شاهین ایمانی محمودآباد»، «میلاد اشرفی آتباتان» و «منوچهر شهبندی بجندی» به جرم همکاری اطلاعاتی با رژیم صهیونیستی و آدم ربایی به اعدام محکوم شده بودند.

 

 

 

خرداد ماه سال جاری بود که روابط عمومی کل سپاه از دستگیری شبکه‌ای از اراذل و اوباش مرتبط با سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی خبر داد.

 

 

 

 

این شبکه با هدایت سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، اقدام به سرقت و تخریب اموال شخصی و عمومی، آدم‌ربایی و اخذ اعترافات ساختگی از طریق شبکه اراذل و اوباش میکرد که در نهایت اعضای آن با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت اطلاعات دستگیر شدند.

 

 

 

اعضای این باند، با هدایت افسران اطلاعاتی رژیم صهیونیستی با تهیه سلاح جنگی اقدام به آدم ربایی کرده و دستمزد خود را به صورت ارز دیجیتال دریافت می‌کردند.

 

 

 

 

براساس مفاد موجود در پرونده، متهمان از اراذل و اوباش سابقه‌دار بودند و اعضای اصلی این باند از اینکه سفارش اقدامات خود را از افرادی در خارج از کشور دریافت می‌کردند و در قبال دریافت پول اقدام به بر هم زدن امنیت کشور کرده‌اند، آگاه بوده‌اند.

 

 

 

همچنین متهمان از نوع اقدامات ضد امنیتی و دریافت دستورالعمل‌های حفاظتی درباره تردد، ارتباطات و رعایت ملاحظات امنیتی از افرادی در خارج کشور، آگاهی کامل داشتند.

 

 

 

 

 

بر اساس مستندات پرونده و اعتراف‌های متهمان، عوامل اصلی این تیم متشکل از اراذل و اوباش در قالب ۲ تیم عملیاتی رژیم صهیونیستی به سرتیمی متهم حسین اردوخان زاده معروف به زکریا و متهم میلاد اشرفی بوده است.

 

 

 

افسر موساد در هر دو تیم یک نفر به نام سیروس بوده است که نفرات تیم دوم او را به نام سیاوش می‌شناختند.

 

 

 

نحوه شروع و ارتباط این باند با سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی از طریق حسین اردوخان زاده بوده است. وی که به مدت سه سال از ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ به جرم قاچاق انسان از ترکیه به یونان، در زندان یونان در بازداشت بوده است، با فردی به نام اوزان که وی نیز به همین اتهام بازداشت بود، آشنا می‌شود.

 

 

 

اردوخان‌زاده با پیشنهاد اوزان برای انجام قاچاق انسان در استانبول ترکیه موافقت کرده و پس از آن به خانه‌ای که قاچاقچیان انسان در آن حضور داشتند، اسکان داده می‌شود.

 

 

 

متهم در همانجا با شخصی با هویت «آریا» به عنوان کاپیتان آشنا می‌شود که در آن زمان آریا، پیشنهاد کار خوب همراه با پول خوب را به متهم می دهد.

 

 

 

اوزان به اردوخان‌زاده می‌گوید اینکار از گربه‌کشی تا آدم کشی دارد و پیشنهاد می‌دهد که اگر متهم آن را بپذیرد، شماره وی را به صاحب کار مربوطه دهد و متهم نیز قبول می‌کند.

 

 

 

سپس بعد از مدتی، متهم از آریا جدا شده و شماره تلفن او را میگیرد. اردوخان‌زاده به همکاری خود با اوزان ادامه می‌دهد تا اینکه مدت اقامتش در ترکیه تمام می‌شود و اوزان بلیت تهران را برای وی تهیه می‌کند.

 

 

 

متهم که مدت اقامتش در ترکیه تمام شده و به ایران بازگشته بود، شخصی با شماره تلفن خارجی از طریق واتس‌اپ با وی تماس و ضمن معرفی خود با هویت سیروس(افسر موساد)، عنوان می‌کند، شماره وی را از آریا گرفته است. سیروس در این مکالمه عنوان می‌کند شخصی به نام «کارما» می‌خواهد با وی صحبت کند.

 

 

 

کارما در این تماس اظهار می‌کند آریا شما را تایید کرده و در ادامه سیروس کار را برای شما توضیح خواهد داد.

 

 

 

پس از اتمام مکالمه با پیشنهاد سیروس، متهم چند نفر دیگر را برای انجام کار معرفی می‌کند.

 

 

 

خرید اسلحه و تجهیزات مورد نیاز با ارز دیجیتال

 

 

 

متهمان برای همکاری با موساد، از طریق کیف پول دیجیتالی در دفعات متعدد، برای اقدامات خود از جمله خرید اسلحه و تجهیزات مورد نیاز ارز دیجیتال دریافت کرده‌اند.

 

 

 

متهمان در طول زمان همکاری با افسر اطلاعاتی موساد دستورات وی را اجرا نموده و پس از انجام هر دستور مبالغی را دریافت می‌کنند.

 

 

 

نحوه تعامل و ارتباط گیری سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی با متهمان مانند توصیه‌های حفاظتی در خرید اقلام ارتباطی، از بین بردن اقلام پس از ماموریت، دوری از دید دوربین‌های مداربسته و جابه‌جایی با چندین خودرو حاکی از امنیتی بودن ماموریت‌ها و آموزش نکات حفاظتی توسط عوامل موساد به عوامل اجرایی از همان ابتدای کار بوده است.

 

 

 

آسیب به اموال عمومی و خصوصی، تهیه فیلم و عکس از منازل هدف، خرید و فروش اسلحه و آدم ربایی از جمله اقداماتی است که متهمان با دستورات عامل موساد انجام داده و در قبال آن مبالغی دریافت کرده‌اند.

 

 

 

متهم میلاد اشرفی، سرتیم گروه دوم این باند از طریق اینستاگرام با فردی به نام آزیتا آشنا شده است.

 

 

 

بعد از مدتی آشنایی و انجام برخی کارها، آزیتا میلاد اشرفی را به فردی به نام سیاوش(عامل موساد و همان سیروس تیم اول) معرفی می‌کند که در سوئد مستقر است.

 

 

 

سیاوش به بهانه یافتن کار مناسب برای متهم، با وی ارتباط برقرار کرده و او را سوژه مناسبی برای اقدامات سرویس جاسوسی در ایران شناسایی می‌کند.

 

 

 

سیاوش در ابتدا از متهم اشرفی می‌خواهد اقداماتی مانند شعار نویسی و آتش زدن لاستیک را انجام دهد و در ادامه برنامه هایی مهمتر را به او ابلاغ می‌کند و از وی می‌خواهد که افرادی مطمئن را به گروه معرفی کند.

 

 

 

اعضای تیم دوم نیز مانند تیم اول، دستورهای عامل موساد را اجرا کرده و مبالغی را در ازای انجام کارهای مختلف دریافت کرده‌اند.

 

 

 

پس از دستگیری متهمان و گذراندن روال قانونی پرونده و صدور احکام اولیه متهمان، پرونده برای فرجام‌خواهی به دیوان عالی کشور ارجاع شد.

 

 

 

پرونده در شعبه نهم دیوان عالی کشور بررسی و در نهایت رأی نهایی برای هفت نفر از متهمان صادر شد.

 

 

 

 

 

 

 

براساس رأی نهایی صادره از سوی دیوان عالی کشور، متهمان ردیف اول تا چهارم پرونده به جرم همکاری اطلاعاتی با رژیم صهیونیستی و آدم ربایی به اعدام محکوم شدند و سه متهم دیگر، براساس جرایمی از جمله ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، معاونت در آدم ربایی و نگهداری سلاح به پنج تا ۱۰ سال حبس محکوم شدند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://javanankohgiluyehboyerahmad.ir/