معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت:مبارزه جدی با مواد مخدر و اعتیاد باید به یک خواسته عمومی و مسئولیتی اجتماعی تبدیل شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت:مبارزه جدی با مواد مخدر و اعتیاد باید به یک خواسته عمومی و مسئولیتی اجتماعی تبدیل شود. به گزارش پایگاه خبری جوانان کهگیلویه و بویراحمد: سیدجواد هاشمی مهر ظهر امروز در نشست رسانه‌ای روسای کمیته‌های تخصصی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت:

کد خبر : 2298
تاریخ انتشار : چهارشنبه 1 تیر 1401 - 13:57
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت:مبارزه جدی با مواد مخدر و اعتیاد باید به یک خواسته عمومی و مسئولیتی اجتماعی تبدیل شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت:مبارزه جدی با مواد مخدر و اعتیاد باید به یک خواسته عمومی و مسئولیتی اجتماعی تبدیل شود.

به گزارش پایگاه خبری جوانان کهگیلویه و بویراحمد: سیدجواد هاشمی مهر ظهر امروز در نشست رسانه‌ای روسای کمیته‌های تخصصی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: با اراده راسخ مسئولین، سمن‌ها و عزم مردمی در امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر می‌توانیم به نتایج بسیار رضایت بخش تری در استان برسیم.

 

 

 

وی عنوان کرد: در سال‌های اخیر این استان چندین بار رتبه برتر میان سایر استان‌های کشور را به جهت اقدامات مختلف پیشگیر، مبارزه و درمان با اعتیاد و بهبود بخشیدن به وضعیت معتادین کسب کرده که نتیجه تلاش گروهی بوده است.

 

 

 

هاشمی‌مهر مواد مخدر و اعتیاد را ریشه عمده آسیب‌های اجتماعی در جامعه دانست که با هم افزایی و مشارکت جمعی می توان برای پیشگیری، مبارزه و درمان به نتیجه مناسبی رسید، گفت: اجتماعی و مردمی شدن و فعالتر شدن سمن‌ها در مبارزه با مواد مخدر بدون شک کارسازترین راهبرد است.

 

 

 

وی با اشاره به اینکه، نرخ شیوع اعتیاد در کهگیلویه وبویراحمد از متوسط کشور پایین تر اعلام و از پاکترین استان هستیم، افزود: تلاش جدی و اثر بخش متولیان و رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر اثر بخش بوده و باید تعمیم داده شود و استمرار یابد.

 

 

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به توجه داشتن به مناطقی که ضریب آلودگی و آسیب زایی بیشتری دارد، تاکید کرد و گفت: نظارت‌ها، کنترل و اقدامات عملکردی باید به گونه ای باشد که همه مناطق روستایی، بخش‌ها و شهرهای استان برای قاچاقچیان و توزیع کنندگان انواع مواد مخدر و معتادین بسیار ناامن گردد.

 

 

 

 هاشمی‌مهر استفاده بیشتر از ظرفیت گروه‌های ورزشی، هنرمندان، رسانه، یاریگران سلامت، مجامع خیرین در کنار تشکل‌های مردمی و مسئولین استان در امر پیشگیری، مبارزه با مواد مخدر و درمان اعتیاد تاکید کرد و ادامه داد: با هم افزایی توان و امکانات در راستای این هدف می‌توان شرایط را بهتر و بیشتر بهبود بخشید.

 

 

 

 

وی به اقدامات و عملکرد این کمیته اشاره کرد و گفت: سال گذشته این کمیته هشت جلسه با ۴۲ مصوبه داشت که ۴۰ موردعملیاتی شدند و ۲ مصوبه در دست اقدام است.

 

 

 

به گفته هاشمی مهر، در مجموع ۱۲۱ سمن و یا تشکل مردمی در این رابطه در استان فعالیت می‌کند که در سال گذشته اقدامات خوبی داشته‌اند که منجر به کسب رتبه برتر استان شده است.

 

 

 

وی به انجام تفاهمنامه با کمیته امداد حضرت امام(ره) برای رها شدگان از اعتیاد و بهبود یافتگان از آسیب های مواد مخدر در استان اشاره کرد و اظهار داشت: این تفاهمنامه با توجه به عملکرد موثر آن به عنوان پایلویت در کشور مطرح شد.

 

 

 

معاون سیاسی امنیتی و احتماعی استانداری به اجرای ۱۳ طرح از سوی سازمان‌های مردم نهاد به کمیته مشارکت های مردمی اشاره کرد و افزود: برای ۷۵ نفر از بهبود یافتگان از اعتیاد شغل ایجاد شد.

 

 

 

هاشمی مهر، ایجاد کارگاه‌های آموزشی، برگزاری ۲ همایش منطقه‌ای، تفاهمنامه با فنی و حرفه برای آموزش و پرداخت ۳۲۹ میلیون تومان بیمه را از دیگر اقدامات و برنامه‌های هدفمند در این خصوص بیان کرد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://javanankohgiluyehboyerahmad.ir/