ورزشکاران کهگیلویه و بویراحمد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرند

ورزشکاران کهگیلویه و بویراحمد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرند   مدیرکل تأمین‌اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ورزشکاران و فعالان حوزه ورزشی استان تحت پوشش بیمه ای این سازمان قرار می گیرند.   به گزارش دفتر رسانه و پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی جوانان کهگیلویه و بویراحمد”رسول چراغ سحر” در گفت و گو 

کد خبر : 17399
تاریخ انتشار : چهارشنبه 21 تیر 1402 - 10:07
ورزشکاران کهگیلویه و بویراحمد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرند

 

مدیرکل تأمین‌اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ورزشکاران و فعالان حوزه ورزشی استان تحت پوشش بیمه ای این سازمان قرار می گیرند.

 

به گزارش دفتر رسانه و پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی جوانان کهگیلویه و بویراحمد”رسول چراغ سحر” در گفت و گو  با خبرنگاران اظهار کرد: ورزشکاران، اعضای تیم‌های ورزشی، مربیان و کمک مربیان، داوران، مشاوران ورزشی، سرپرستان تیم ها، امور خدمات حمل و نقل و اشخاصی که به هر صورت با باشگاه ها و هیات های ورزشی ارتباط شغلی دارند می توانند از حمایت‌های بیمه ای و درمانی تامین اجتماعی بهره مند شوند.

 

چراغ سحر در پاسخ به لزوم معرفی متقاضی بیمه از طرف کارفرما یا کفایت داشتن کارت ورزشی، گفت: کارت ورزشی معتبر کفایت می کند.

 

وی با اشاره به محاسبه مبلغ بیمه برای این گروه ها، گفت: بیمه به ۲ شکل بیمه انجام می شود یکی کارفرمایی است که هیات های ورزشی و باشگاه ها، با معرفی اسامی بیمه انجام می شود و نمونه دیگر بیمه انفرادی در قالب مشاغل آزاد است که این گروه مشمول بیمه حوادث می شود و از خدمات بیمه استفاده می کنند.

 

چراغ سحر افزود: ورزشکاران متقاضی بیمه انفرادی خویش‌فرمایی با ارایه مدارک مربیگری، نیازی به معرفی از طرف هیات ها ندارند و صرف ارایه مدارک کفایت می‌کند.

 

 

وی با اشاره به شیوه محاسبه بیمه گفت: ۳۰ درصد از طرف کارفرما(۲۳درصد) و بیمه شده(۷درصد) پرداخت می شود و مابقی را تامین اجتماعی تقبل می کند.

 

 

مدیر کل تامین اجتماعی با اشاره به شاکی هیات های ورزشی مبنی بر نداشتن بودجه برای بیمه کردن ورزشکاران، گفت: هیات هم درآمد و هم بودجه و لو ناچیزی دارند لازم است از این فرصت فراهم شده به صورت مطلوب بهره مند شوند.

 

بیمه تابع حقوق و دستمزد است

 

چراغ سحر اضافه کرد: برخی از افراد ساعتی یا پاره وقت همکاری می کنند ولی کسانی که تمام وقت هستند و مرتب با هیات های ورزشی همکاری دارند لازم است از این فرصت بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند.

 

وی تصریح کرد: بیمه تابع حقوق و دستمزد است و براساس قانون هر کسی به میزان دریافت حقوق، بیمه نیز پرداخت می کند

 

مدیر کل تامین اجتماعی گفت: برخی از هیات های ورزشی شاکی هستند که مشمول بیمه تامین اجتماعی نیستیم در صورتی که به شکل ساعتی و درصدی ورزشکاران را بیمه کرده و بیمه اغلب فعالان ورزشی بلاتکلیف است.

 

چراغ سحر با اشاره به بلاتکلیفی افراد شاغل در مجموعه ورزشی “تختی” یاسوج، گفت: مربیان، ورزشکاران و حتی افراد زیادی اعم از خانم و آغاز با هیات ها همکاری و در آن مجموعه شاغل هستند و هیچکدام از آنها از خدمات بیمه تامین اجتماعی برخوردار نیستند.

 

وی با ضرورت ارایه خدمات بیمه به خصوص به ورزشکاران، گفت: چند سال پیش مربی خانمی از همین مجموعه ورزشی فوت کرد و هیچ بیمه ای حوادثی به ایشان تعلق نگرفت بنابراین لازم است همه فعالان ورزشی از خدمات بیمه بهره مند شوند.

 

مدیر کل تامین اجتماعی گفت: جلسه ای با مدیر کل ورزش و جوانان جلسه ای برگزار می شود که اسامی و آمار افراد شاغل و مربیان و ورزشکاران را ارایه کنند و هم بتوانیم این گروه از جامعه را تحت پوشش بیمه خدمات تامین اجتماعی قرار دهیم.

 

در این استان هم اکنون ۳۲ هزار ورزشکار سازمان یافته در ۵۰ رشته ورزشی و در قالب ۴۸ هیات ورزشی در استان و ۴۰۱ هیات ورزشی در شهرستان ها، فعالیت می کنند.

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://javanankohgiluyehboyerahmad.ir/