مدیر عامل صندوق اعتباری هنر از طرح آیین(بیمه تأمین اجتماعی رایگان) خبر داد: بیش از ۱۷ هزار نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در دولت مردمی به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر از طرح آیین(بیمه تأمین اجتماعی رایگان) خبر داد ؛     پوراحمدی خاطرنشان کرد ؛ با هدف ، حمایت از هنرمندانی که بدلیل نداشتن تمکن مالی قادر به پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی (سهم عضو) خویش نیستند صندوق اعتباری هنر پس از بررسی، حق بیمه تأمین اجتماعی این گروه از

کد خبر : 12651
تاریخ انتشار : یکشنبه 5 شهریور 1402 - 13:05

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر از طرح آیین(بیمه تأمین اجتماعی رایگان) خبر داد ؛

 

 

پوراحمدی خاطرنشان کرد ؛ با هدف ، حمایت از هنرمندانی که بدلیل نداشتن تمکن مالی قادر به پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی (سهم عضو) خویش نیستند صندوق اعتباری هنر پس از بررسی، حق بیمه تأمین اجتماعی این گروه از اعضا در قالب طرح آیین بطور کامل پرداخت می کند.

 

 

 

به گزارش ساسان عزیزی روزنامه نگار سیاسی و اجتماعی”سید مجید پوراحمدی با تبریک فرارسیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره دو دولت مرد بزرگ انقلاب اسلامی، شهیدان محمدعلی رجایی و محمدجواد باهنر اظهار داشت: هفته دولت فرصت مغتنمی برای تشریح اقدامات صورت گرفته در یکسال گذشته است.

 

رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر در ادامه، ضمن تشریح برخی از فعالیت ها و عملکرد های شاخص صندوق اعتباری هنر، اظهار داشت: برغم وجود تمام سختی ها در تأمین منابع، تلاش این مجموعه بر این بود تا در خصوص بیمه های پایه حداکثر حمایت را داشته باشیم چراکه معتقدیم مهمترین حمایت صندوق به جامعه هنری کشور موضوع سلامت و خدمات بیمه ای است.

 

رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنردر ادامه سخنان خود همچنین با اشاره به اقدامات و فعالیت های صورت گرفته در خصوص بهره مندی اعضا از انواع بیمه ها، اظهار داشت: از آغاز شروع به کار دولت مردمی تعداد معرفی شدگان صندوق اعتباری هنر به سازمان تأمین اجتماعی با رشد ۴۵ درصدی از ۳۹ هزار و ۳۰۰ نفر به حدود ۵۶  هزار و ۹۰۰ نفر افزایش یافت و بیش از ۱۷ هزار نفر از آغاز به کار این دولت تاکنون به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند که این رقم رشد بالایی را نسبت به چندین سال گذشته نشان می دهد.

 

 بیمه شدن بیش از پنج هزارنفر

 

فقط در یک ماه پوراحمدی خاطرنشان کرد: در اسفندماه گذشته، لیست پنج هزار و ۱۰۰ نفره را به تامین اجتماعی معرفی کردیم که از لحاظ حجم و تعداد بزرگترین لیست معرفی شده از طرف صندوق طی سال های گذشته تاکنون محسوب می شود.

 

وی در ادامه، افزایش تعداد اعضای تحت پوشش، ایجاد ظرفیت های لازم برای افزایش معرفی شدگان به سازمان تامین اجتماعی نسبت به سال های  قبل، آگاهی بخشی به اعضا، توسعه روابط بین سازمانی و… از جمله دلایل این افزایش دانست.

 

پوراحمدی با ذکر این نکته که بیمه اعضای صندوق اعتباری هنر ذیل بیمه حِرَف و مشاغل آزاد سازمان تأمین اجتماعی تعریف می شود و بیمه شدگان به اختیار خود یکی از نر خ های ۱۴ یا ۱۸ درصدی را انتخاب می کنند، گفت: به طور میانگین بیش از ۶۰ درصد از حق بیمه سالانه اعضا (معادل ۳۱۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲) به طور مستقیم از سوی صندوق (به نمایندگی از دولت) پرداخت می شود. طی دو سال گذشته  سهم پرداختی صندوق برای هر بیمه شده رشد ۱۰۰ درصدی داشته است.

 

طرح آیین(بیمه تأمین اجتماعی رایگان)

 

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: با هدف حمایت از اعضایی که بدلیل نداشتن تمکن مالی قادر به پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی (سهم عضو) خویش نیستند صندوق اعتباری هنر پس از بررسی، حق بیمه تأمین اجتماعی این گروه از اعضا در قالب طرح آیین بطور کامل پرداخت می کند.

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://javanankohgiluyehboyerahmad.ir/