در دادگاه مطبوعات چه گذشت؟

در دادگاه مطبوعات چه گذشت؟ سخنگوی هیات منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی با اشاره به رسیدگی به ۲ پرونده در دادگاه مطبوعات، گفت: با اکثریت مطلق آراء، محمد مهاجر را مجرم دانست اما مدیر مسئول سپیده‌نیوز را مجرم ندانست.  اکبر نصراللهی روز دوشنبه در تشریح رسیدگی به پرونده‌ جواد مهاجر ملقب به محمد مهاجری که

کد خبر : 27994
تاریخ انتشار : دوشنبه 4 تیر 1403 - 12:14

در دادگاه مطبوعات چه گذشت؟

سخنگوی هیات منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی با اشاره به رسیدگی به ۲ پرونده در دادگاه مطبوعات، گفت: با اکثریت مطلق آراء، محمد مهاجر را مجرم دانست اما مدیر مسئول سپیده‌نیوز را مجرم ندانست.

 اکبر نصراللهی روز دوشنبه در تشریح رسیدگی به پرونده‌ جواد مهاجر ملقب به محمد مهاجری که با حضور اعضای هیات منصفه در شعبه نهم دادگاه کیفری یک برگزار شد، افزود: جواد مهاجر با توجه به ماده ۱۸ قانون جرائم رایانه‌ای و غیرقابل گذشت بودن موضوع شکایت، به نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی (جرم سیاسی) در بستر فضای مجازی و شبکه ایکس (توییتر) متهم است.

 

وی ادامه داد: مهاجر در توییت خود در تاریخ ۴ بهمن ۱۴۰۲ بیان داشته است «با اطلاع دقیق می گویم همان عصر چهارشنبه که کودک دو ساله گوشواره قلبی در کرمان با کینه داعش تکه پاره شد، آقای ابراهیم رئیسی در پاستور مشغول دستور پرونده‌سازی به عواملش برای رد صلاحیت حسن روحانی در انتخابات‌خبرگان بود.»آقای جواد مهاجر همچنین در توییت دیگری نوشته است: «قالیباف با همه اختلافاتش با رئیسی در یک چیز با او همسوست او هم دشمن انتخابات پرشور و انتخابات آزاد است… ت.»

 

نصراللهی اضافه کرد: متهم در پاسخ به سوال دادگاه و برخی اعضای هیات منصفه در مورد مستندات توییت خود در ماجرای رد صلاحیت حسن روحانی گفت: منبع او فرد موثق است همچنین وی در مورد ادعای خود در مورد مخالفت شهید رئیسی با مشارکت گسترده در انتخابات ادعا کرد: شهید رئیسی در مورد انتخابات ترک فعل کرد و به نظر رهبری بی‌توجهی کرده است.

 

وی اظهار داشت: اعضای هیات منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی بعد از شنیدن دفاعیات متهم و اظهارات نمایندگان شاکی، جواد مهاجر را به اکثریت آراء مجرم دانستند و مستحق تخفیف ندانستند.

 

وی با تشریح برخی از مباحث اعضای هیأت منصفه گفت: برخی از اعضای هیات منصفه با استناد به اظهارات شهید رئیسی چند ماه قبل از انتخابات گفتند اظهارات و اقدامات رئیس‌جمهور با ادعای متهم سازگار نیست؛ به استناد خبرهای موجود در رسانه‌های مختلف شهید رئیسی در ۸ آذر ۱۴۰۲ گفت: دولت به دنبال انتخاباتی پرشور، رقابتی، سالم و امن است همچنین در دوم اسفند ۱۴۰۲ گفت انتخابات باید یکی از جلوه‌های مهم و بزرگ انسجام ملی باشد؛ مسئولان به جوانان میدان دهند و از ظرفیت‌ها، نشاط و انگیزه آنان غفلت نکنند.

 

نصراللهی افزود: امروز همچنین پرونده آقای اکبر کریمی مدیر مسئول کانال خبری تحلیلی سپیده نیوز موضوع شکایت شرکت تعاونی و توسعه و عمران شهرستان اسلامشهر بررسی شد.

 

وی ادامه داد:اکبر کریمی در پایان خرداد ماه ۱۴۰۲ با انتشار مطلبی با تیتر «مجمع غیر قانونی تعاونی توسعه و عمران اسلامشهر تعطیل شد و از تخلفات – جلساتی که عده ای با قرآن و ربع سکه با اعضای تعاونی – تعاونی توسعه و عمران پاسخگو تخلف ها و حاشیه هایش باشد»، به نشر اکاذیب از طریق فضای مجازی متهم است که هیات منصفه به اتفاق آراء، متهم را مجرم ندانست.

 

نصراللهی گفت: رأی دادگاه رسیدگی به پرونده اتهام‌های جواد مهاجر و مدیر مسئول کانال خبری تحلیلی سپیده نیوز که به ریاست قاضی کریمی در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک برگزار شد، متعاقبا صادرخواهد شد.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://javanankohgiluyehboyerahmad.ir/