جزئیات ارائه تسهیلات به ایثارگران از سوی بنیاد شهید/ جانبازان و ایثارگران از پرداخت عوارض شهرداری معاف شدند

جزئیات ارائه تسهیلات به ایثارگران از سوی بنیاد شهید/ جانبازان و ایثارگران از پرداخت عوارض شهرداری معاف شدند مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران از معافیت جانبازان و ایثارگران از پرداخت عوارض شهرداری خبر داد. به گزارش ساسان عزیزی روزنامه نگار سیاسی اجتماعی “میثم اروز مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات

کد خبر : 28614
تاریخ انتشار : چهارشنبه 13 تیر 1403 - 18:25
جزئیات ارائه تسهیلات به ایثارگران از سوی بنیاد شهید/ جانبازان و ایثارگران از پرداخت عوارض شهرداری معاف شدند

جزئیات ارائه تسهیلات به ایثارگران از سوی بنیاد شهید/ جانبازان و ایثارگران از پرداخت عوارض شهرداری معاف شدند

مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران از معافیت جانبازان و ایثارگران از پرداخت عوارض شهرداری خبر داد.

به گزارش ساسان عزیزی روزنامه نگار سیاسی اجتماعی “میثم اروز مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و ا مور ایثارگران در مراسم تجلیل از قضات شاهد و ایثارگر در مورد خدمات ارائه شده این اداره کل در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: این اداره کل که شامل دو اداره کل مسکن و اداره کل تسهیلات رفاهی است، خدماتی را طبق قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، ارائه می دهد.

وی نخستین خدمت این اداره کل را این گونه تشریح کرد: نخستین خدمت ارائه شده این اداره کل به ایثارگران، بیمه عمر و حادثه است. ما منازل و اثاثیه ایثارگران که تحت پوشش بنیاد شهید باشند را بیمه حوادث می کنیم. سقف بیمه حوادث امسال ۱۵۰ میلیون تومان است.

مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران دومین خدمت ارائه شده در این اداره کل را معافیت خدمت سربازی دانست و گفت: یکی از فرزندان جانبازان ۲۵ درصد از خدمت سربازی معاف می شود؛ یعنی اگر جانباز ۵۰ درصدی دارای دو فرزند باشد هر دو فرزند او از خدمت سربازی معاف می شوند.

مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران واگذاری خودروی داخلی به جانبازان را چهارمین خدمت ارائه شده در این اداره کل دانست و گفت: ما سال گذشته براساس قانون به جانبازان ۲۵ تا ۴۹ درصد دارای محدودیت جسمی- حرکتی خودروی داخلی با وام ۲۵۰ میلیون تومان به صورت قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد و اقساط ۵ ساله دریافت کردند.

اروز به موضوع واردات خودروی خارجی برای جانبازان ۵۰ درصد به بالا اشاره کرد و گفت: واردات خودروی جانبازان در شرف انجام است و مسئولان وزارت صمت قول داده اند که هفته آینده سامانه ثبت سفارش باز شود.

وی ششمین خدمت این اداره کل را سهمیه سوخت دانست و گفت: البته بحث سهمیه سوخت سال گذشته به دلیل آنکه در قانون بودجه پیش بینی نشد، قطع شد. هرچند با همکاری دولت همکاری طی مدتی کوتاه به جانبازان ۵۰ درصد به بالا سهمیه سوخت ارائه شد.

مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران اعطای وام های خرد و وام ازدواج به ایثارگران و فرزندانشان را از جمله خدمات دیگر این اداره کل ذکر کرد و گفت: در حوزه مسکن نیز بر اساس ماده ۷ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، وزارت راه و شهرسازی موظف است به جانبازان ۲۵ درصد، آزادگان و فرزندان و همسران شهدا یک قطعه زمین با قیمت سال ۱۳۶۹ واگذار کند. هرچند حدود ۲۰۰ هزار ایثارگر در حال حاضر در نوبت دریافت زمین هستند که ما باید زمین یا وجه نقد آن را پرداخت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این اداره کل به ایثارگران معرفی نامه معافیت از انشعابات آب و برق و گاز ارائه می دهد. همچنین ایثارگران از پرداخت عوارض شهرداری برای منازلشان تا سقف ۱۲۰ متر معاف هستند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://javanankohgiluyehboyerahmad.ir/